پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

چرا باید تخلیه چاه و لایروبی چاه را انجام دهیم؟

در ساختار قدیمی شهرسازی که فاقد سیستم دفع فاضلاب هستند، از چاه فاضلاب جهت دفع فاضلاب استفاده می کردند. به این صورت که با حفاری چاه و اتصال آن به لوله اصلی دفع فاضلاب موجب انبار کردن فاضلاب محل های مسکونی و تجاری می کردند. این سیستم دفع فاضلاب همچنان در خانه های قدیمی شهر تهران که به سیستم انتقال فاضلاب شهری متصل نیستند مورد استفاده قرار می گیرد.
استفاده از چاه فاضلاب برای دفع فاضلاب مشکلات فراوانی را برای محل های مسکونی وتجاری به همراه دارد که می توان مهمترین آن را پرشدن چاه فاضلاب دانست. 
پرشدن چاه فاضلاب مشکلات و خطرات زیادی را به همراه دارد. به وجود آمدن بوی نامطبوع، ریزش ناگهانی چاه فاضلاب، ازدیاد حشرات و جانواران موذی، گرفتگی های لوله های دفع فاضلاب، انباشته شدن آب و ایجاد لایه های چربی و جرم به دیواره چاه فاضلاب از مهمترین مشکلاتی هستند که پرشدن چاه فاضلاب می تواند به همراه داشته باشد.
چاه جذبی

پرشدن چاه فاضلاب به عواملی بستگی دارد

هرچه چاه فاضلاب مکش و جذب آب بیشتری داشته باشد دیرتر پر می شود. عوامل زیادی در پرشدن چاه فاضلاب وجود دارد که مهمترین آن ها عبارتند از:
  • جنس زمین چاه: جنس خاک زمین چاه در مناطق مختلف فرق می کند. در مناطق کوهستانی معمولا جذب آب کمتری وجود دارد و چاه زود هنگام پر می شود و بایستی مرتبا به تخلیه آن پرداخت ولی در مناطق غیرکوهستانی و با توجه به جنس نوع خاک معمولا بین 5 تا 25 سال نیاز به تخلیه چاه می شود. مثلا زمین هایی با جنس شنی جذب آب بهتری نسبت به زمین ها با جنس خاک رسی دارند.
  • مسدود شدن جداره دیوار چاه: استفاده از روغن ها و چربی ها باعث بروز لایه جرم به روی دیواره چاه می گردد و کار جذب آب توسط آن غیرممکن می شود که خود باعث پر شدن زودهنگام چاه می شود.

حفر چاه

لایروبی چاه فاضلاب

پس از تخلیه چاه فاضلاب نیاز است تا لایروبی چاه فاضلاب را انجام دهید. روغن ها و چربی های انباشته شده توسط دفع فاضلاب به مرور زمان در دیواره های چاه فاضلاب نفوذ کرده و باعث جذب آب توسط چاه می شود. عدم جذب آب توسط چاه موجب پر شدن زود هنگام چاه نیز می شود. پس معمولا پس از تخلیه چاه فاضلاب توصیه می شود تا لایروبی چاه نیز انجام شود.
لایروبی چاه فاضلاب

چگونه پر شدن چاه فاضلاب را تشخیص دهیم

در بیشتر مواقع هنگامی که از پر شدن چاه فاضلاب اطلاع پیدا می کنیم که کار از کار گذشته و چاه کاملا پرشده که همین باعث زحمت فراوان و دردسرهای زیادی برای ساکنان منزل می شود.
با دیدن و مشاهده بعضی از علائم می توانیم از پرشدن چاه (قبل از پر شدن کامل) با خبر شویم و اقدام به تخلیه چاه کنیم.

مهمترین این عوامل عبارتند از:

  1. یکی از علائم پرشدن چاه فاضلاب مشاهده سوسک های زیاد در دهانه چاه و راه های خروجی آن است. پس اگر سوسک ها به خانه شما حمله ور شده اند می تواند یکی از علائم پر شدن چاه فاضلاب شما باشد.
  2. معمولا هنگام پرشدن چاه فاضلاب سطح ریزآب در طبقات فوقانی افزایش می یابد.
  3. در زمین های خاکی احتمال پرشدن چاه به مراتب بیشتر از زمین های شنی است. و این به دلیل نشت چربی ها و پس ماند صابون ها بر جداره چاه است که قوام چاه را بیشتر کرده و مانع از مکش به زمین می شود که با تخلیه مرتب چاه می توان از این معضل جلوگیری کرد.
  4. تخلیه چاه و لایروبی چاه در رستوران ها و غذاخوری ها به دلیل استفاده زیاد از روغن ها بایستی در فواصل زمانی کمتری صورت بگیرد. روغن ها باعث گرفتگی روزنه های دیوار چاه می گردد و باعث پرشدن زودهنگام چاه می شود.
  5. زمین های رسی مانند زمین های جنوب تهران آبکش کمتری نسبت به دیگر زمین ها دارند که این باعث پرشدن زودهنگام چاه می گردد. پس اگر زمین منزل شما از جنس زمین رسی است باید به این نکته توجه کامل را داشته باشید.
  6. انتشار و ماندگاری بود نامطبوع فاضلاب در ساختمان می تواند یکی از نشانه های پرشدن چاه فاضلاب باشد.

بوی نامطبوع فاضلاب

ریزش چاه خطرنکترین مشکل است

ریزش چاه عمده ترین و خطرناکترین مشکلی است که کمتر به آن توجه می شود. در بیشتر مواقع بی توجهی به پرشدن چاه باعث میشود که چاه تا زیر طوقه پر شود و همین باعث می شود که خاک های اطراف آن شسته شود که به مرور زمان طوقه ضعیف شده و در نهایت خراب میشود که در اکثر مواقع بر اثر رفت و آمد افراد باعث ریزش چاه می شود.

برای تخلیه چاه فاضلاب و لایروبی چاه چه کنیم؟

بهترین و تنها راه تخلیه چاه تماس با متخصصان در این حوزه است. متخصصان مجرب با توجه به دستگاه ها و تجهیزات حفرچاه، تخلیه چاه و لایروبی چاه می توانند به صورت کاملا اصولی و تکنیکی اقدام به خدمات رسانی کنند. هر چه این عملیات به درستی انجام شود در آینده امکان پرشدن زودهنگام چاه و حتی ریزش چاه فاضلاب و بروز خطرات و مشکلات در ساختمان کمتر می شود.

چرا باید تکسازه را برای تخلیه چاه و لایروبی چاه انتخاب کنید؟

  • شرکت تکسازه با تجربه ای نزدیک به 30 سال در امور ساختمانی مانند بازسازی و نوسازی خانه های قدیمی، حفرچاه، تخلیه و لایروبی چاه فاضلاب، تعویض و لوله بازکنی و... کلیه خدمات خود را به صورت کاملا تضمین شده ارائه می دهد.
  • متخصصین شرکت تکسازه از جدیدترین و مدرن ترین دستگاه های حفر، تخلیه و لایروبی چاه استفاده می کنند.

پل های ارتباطی با شرکت تکسازه

شما می توانید از طریق تلفن های زیر با شرکت تکسازه تماس حاصل فرمایدد.
88611567 - 88627235
88570416 - 77682145
33190421 - 66401443
44305188 - 55852400