پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

چگونه کپک های دیوار را از بین ببریم؟

وجود قارچ و کپک ها در منزل می تواند به بیماری های تنفسی یا آلرژی های پوستی منجر شود.اگر به پرده حمام، زیر سینک و یا زیر زمین نگاه کنید، می توانید شاهد رشد کپک ها باشید. کپک های دیوار بر اساس تاثیری که بر انسان و یا وسایل می گذارند، طبقه بندی می شوند. همچنین کپک ها می توانند بیماری هایی مانند مشکلات چشمی از جمله قرمزی چشم و یا حساسیت به نور، مشکلات آسمی و بیماری‌هایی مانند سرفه یا تنگی نفس، سرگیجه و مشکلات هاضمه را به وجود بیاورند. از بین بردن قارچ ها و کپک های دیوار چیزی فراتر از مسئله زیبایی است. در حالی که این لکه ها باعث غیر جذاب به نظر رسیدن دیوارها می شوند، تاثیر اصلی آن ها روی سلامت است.

نابودی کپک های دیوار
 در این مقاله می خواهیم روشی موثر برای از بین بردن قارچ ها را توضیح دهیم. آن ها علاوه بر اینکه به آرامی رنگ و سایر وسائل خانه را خراب می کنند، منبع قارچ و باکتری هستند که می تواند بر بدن تاثیر بگذارند.
ممکن است ابتدا از بوی مرطوبی که ایجاد می کنند آزاده شوید، اما کپک ها در اصل مسئول ایجاد آلرژی و دیگر مسائل تنفسی هستند به همین دلیل باید قبل از ادامه تکثیر آن ها اقدامات موثری برای مبارزه با آن انجام دهید تا از سلامتی همه افراد در خانه اطمینان حاصل کنید. در ادامه محصولات طبیعی را به اشتراک می گذاریم که باعث از بین رفتن کپک ها و قارچ ها بدون استفاده از مواد شیمیایی می شوند.

 محصولات طبیعی برای از بین بردن قارچ ها

محصولات طبیعی فراوانی وجود دارند که سطوح را تمیز و ضدعفونی کرده و علاوه بر این اجازه می‌دهند به راحتی قارچ ها را از بین ببریم. این محصولات بوی تازه‌ای به خانه داده و بوی رطوبت را خنثی می‌کنند.

نابودی کپک های دیوار با سرکه سفید

 خاصیت اسیدی سرکه برای همه واضح هست. سرکه سفید اثرات زیادی روی قارچ هایی که در داخل خانه رشد می کنند دارد و کپک ها، لکه های تیره و هر گونه قارچ و باکتری که در خانه وجود دارد را از بین می‌برند.

 نحوه استفاده از سرکه سفید

سرکه را در داخل ظرف اسپری ریخته و بر روی دیوار، کاشی حمام و هر نقطه‌ای که در آن کپک وجود دارد، اسپری کنید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه باقی بماند. بعد از این مدت همه این نقاط را با مقدار زیادی آب و برس تمیز کنید.

نابودی کپک ها با سرکه سفید

 رفع کپک های دیوار با جوش شیرین

 جوش شیرین یک محصول چند منظوره است که مصارف زیادی در خانه دارد.جوش شیرین خاصیت ضدقارچی و ضدباکتریایی دارد و گزینه مناسبی برای تمیز کردن دیوار است. چرا که توانایی بسیار زیادی در جلوگیری از رشد قارچ دارد. علاوه بر این جوش شیرین لکه های سیاه و بوی رطوبت را هم از بین می برد.

نحوه استفاده از جوش شیرین

مقدار زیادی از جوش شیرین را با قلم مو در قسمت مورد نظر بمالید. مانند روش قبل اجازه دهید ۲۰ دقیقه باقی بماند و بعد از آن با آب و برس دیوارها را بشویید.

از بین بردن کپک ها با جوش شیرین

 نمک دریا

نمک دریا به خاطر کیفیت ویژه که دارد راه حلی برای از بین بردن کپک های دیوار است. این نمک به خاطر مواد معدنی که دارد رطوبت را از فضاهای بسته جذب می کند. بهتر است آن را به طور مستقیم در ناحیه آسیب دیده استفاده کنید. اگرچه برخی از افراد از آن برای جلوگیری از کپک ها در مراحل اولیه استفاده می‌کنند.

نحوه استفاده از نمک دریا

 مقدار زیادی نمک دریا را روی سطوح آسیب دیده بمالید و با استفاده از اسفنج یا برس آن قسمت ها را پاک کنید. همچنین می توانید مقداری نمک دریا را در ظرفی ریخته و آن ها را در مکان هایی مانند گوشه های دیوار یا داخل کابینت ها بریزید.

نمک دریا و نابودی کپک های دیوار

استفاده از دارچین برای جلوگیری از کپک زدگی

دارچین ادویه ای است که در بسیاری از نان ها، شیرینی ها و همچنین غذا استفاده می شود. علاوه بر این از آن برای جلوگیری از کپک در بسته بندی مواد غذایی هم استفاده میشود. دارچین به خاطر شیرینی و عطری که دارد عامل نابودی میکروب ها است. این ماده در مصر باستان برای مومیایی کردن مورد استفاده قرار می گرفته است. 

نحوه استفاده از دارچین

 مقداری دارچین را در چند ظرف مختلف ریخته و در مکان هایی که کپک و رطوبت وجود دارد قرار دهید. عطر دارچین باعث نابودی کپک های دیوار خواهد شد.

دارچین قارچ های دیوار را ازبین می برد

روغن درخت چای

 روغن درخت چای تاثیر بسیار زیادی برای از بین بردن کپک ها دارد. به همین دلیل خیلی از افراد از این روغن برای نابودی کپک ها استفاده می کنند.

 روش استفاده از روغن درخت چای

 این روغن را با مقداری آب ترکیب کرده و داخل بطری اسپری بریزید. محلول به دست آمده را به قسمت هایی که کپک وجود دارد اسپری کرده و اجازه دهید مدتی باقی بماند. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه دیوار ها را با آب و اسفنج پاک کنید.

تاثیر روغن درخت چای در نابودی کپک های دیوار