پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

رفع نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب

نگهداری از ساختمان شامل تعمیر خرابی ها و عیوب به وجود آمده در بنای ساختمان است. اغلب وقتی صحبت از تعمیر و ترمیم آسیب های ساختمان می شود تصور می‌کنیم که حتماً باید کنده کاری و تخریب صورت بگیرد. مخصوصاً وقتی مشکل در ارتباط با نم زدگی و یا ترکیدگی لوله ها به وجود آمده باشد. محل هایی که لوله از آن عبور کرده باشند، مانند سرویس های بهداشتی، آشپزخانه و دیوار ها همواره در معرض نم و رطوبت هستند. در حالت عادی در هیچ کجای ساختمان نباید نم و یا رطوبتی دیده شود و اگر چنین مشکلی وجود داشت سریعاً باید به رفع آن اقدام کنید.
توالت و حمام دو محلی هستند که مملو از  لوله های فاضلاب اند. پس از گذشت مدت زمانی از استفاده از توالت و حمام این لوله ها دچارمشکل می‌شوند و در نتیجه آن نم و رطوبت به وجود می آید. با وجود اینکه شاید حتی در داخل ساختمان هیچ اثری از نم و رطوبت دیده نشود، اما زمانی که مشکل از سرویس‌های بهداشتی باشد می ‌تواند برای طبقات زیرین مشکلات جدی به وجود آورد. 
 رفع نشتی لوله فاضلاب
نشتی لوله ها و ترکیدگی لوله فاضلاب یکی از مهم ترین دلایل نم و رطوبت و  ریزش آب در سرویس های بهداشتی است. به طور میانگین لوله کشی فاضلاب تا ۱۰ سال عمر مفید دارد و پس از گذشت این زمان با توجه به جنس لوله به کار رفته دچار فرسودگی و خرابی می شوند. روش های مختلفی برای تعمیر نشتی لوله فاضلاب وجود دارد که یکی از آنها رفع نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب است که البته این روش در ساختمان هایی که دارای سیستم های سقفی برای لوله کشی فاضلاب هستند مورد استفاده قرار می گیرند.

عوامل ایجاد نشتی در لوله های  فاضلاب

• وجود فشار زیاد در لوله های فاضلاب
•جاگذاری غیر اصولی لوله های فاضلاب و نصب ناصحیح
•خورده شدن تدریجی لوله های فاضلاب به دلیل عبور سیالات
•ورود ضربه های پیش بینی نشده به لوله های فاضلاب           
 تعمیر نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب

رفع نشتی با بریدن لوله فاضلاب

 در مواردی که نشتی به دلیل ضربه و یا فشار بیش از حد بدنه لوله اصلی  به وجود آمده باشد و باعث شکستگی و سوراخ شدن لوله شده باشد، می توان با بریدن و جایگزین کردن لوله آن را تعمیر کرد. در این روش باید لوله را حداقل30 سانتیمتر قبل تر از محل خرابی ببرید و سپس ۳۰ سانتی متر بالاتر از محل خرابی لوله را نیز بریده و لوله جدیدی را با استفاده از مواد و مصالح لازم جایگزین کنید.
 تعمیر نشتی لوله فاضلاب

رفع نشتی با استفاده از خمیر اپوکسی

 این روش در مواقعی کاربرد دارد که نشتی بسیار کوچک است. برای این کار در صورتی که نشتی یک نقطه کوچک و خیلی محدود باشد محل آن را با یک ماژیک مشخص کنید.
توجه کنید که برای آنکه بتوانیم از اپوکسی برای رفع نشتی استفاده کنید، باید به طور کامل آب درون لوله ها تخلیه شده باشد و تمام فشار از روی لوله برداشته شود.
پس از انجام مرحله قبل خمیر اپوکسی را با فشار بسیار زیاد در محل نشتی قرار دهید. به طوری که تمام محدوده نشتی در بر گرفته شود. سپس صبر کنید تا خمیر اپوکسی خود را گرفته و کاملا سفت شود. پس از آن که خمیر اپوکسی کاملا سفت شد با استفاده از نوار فایبرگلاس مخصوص دور نقطه نشتی را به طور کامل بپوشانید. اگر نوار فایبرگلاس سفت و پیچاندن آن سخت بود، قبل از استفاده برای چند دقیقه آن را در آب گرم قرار دهید تا کمی نرم تر شود.
خمیر اپوکسی 

روش آب بندی با ترکیبات دست ساز و مواد چسبی 

در هنگامی که دسترسی به قسمتی از لوله ها از طریق سقف و یا کف بالا امکان پذیر باشد، می توان از این روش برای رفع نشتی لوله فاضلاب ها استفاده کرد. ترکیبات دست ساز و مواد به کار رفته در این روش آب بندی شامل ساروج و سیمان، بستن با تیوپ و تخم مرغ با شکر و یا سایر روش ها  است.

استفاده از چسب آب بندی

برای آب بندی و رفع نشتی سیستم های لوله کشی فلزی قدیمی می توان از انواع چسب آب بندی استفاده کرد. امروزه برای تعمیر دائمی نشتی لوله ها و یا شکستگی آن ها استفاده از چسب های آب بندی روشی متداول و رایج است. این چسب های آب بندی را می توان برای تعمیر نشتی بدون تخریب انواع لوله ها بدون نیاز به جوشکاری، برشکاری و یا هرگونه تخریب استفاده کرد.
همچنین این چسب ها می توانند باعث افزایش مقاومت جسمی که در آن استفاده شده اند در مقابل فشار، ضربه و له شدگی بشوند.
 تعمیر نشتی لوله فاضلاب با چسب آب بندی

عایق بندی لوله فاضلاب با استفاده از ترکیبات نانو

 لوله های ساختمانی هر کدام عایق مخصوص خود را دارند. نتیجه ایده آل در زمان عایق‌ بندی آنها زمانی اتفاق می افتد که از موادی مانند نانو و نانو پلیمر اصلی و با کیفیت برای آب بندی آن استفاده کرد.
مواد نانو برای رفع نشتی و همچنین جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی لوله های فاضلاب استفاده می شود.