پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

از بین بردن لکه های نم دیوار

نشت آب درون لوله ها و مرطوب بودن بیش از اندازه دیوارها و یا سقف خانه سبب می شود تا لایه سطحی و اولیه دیوار ها دچار نم زدگی شود. نم زدگی دیوار ها سبب بروز لکه‌هایی در دیوار می‌شود.  این لکه های زرد که در  اثر مرطوب بودن دیوار به وجود می‌آیند، زیبایی دیوار را از بین برده و باعث می‌شوند دیوار زشت جلوه کند. به همین دلیل هر چه سریعتر برای از بین بردن لکه های زرد و منشاء اصلی بروز آنها باید اقدام کرد. در این مقاله قصد داریم تا راهکارهایی کاربردی برای نابودی و از بین بردن لکه های زرد که بر اثر نم سقف و دیوار به وجود می آیند را به شما معرفی کنیم.
توجه کنید که بهتر است قبل از آنکه هر عملی برای از بین بردن لکه های نم دیوار و سقف خود انجام دهید ضروری است علت وجود نم و رطوبت را تشخیص داده و از بین ببرید. رایج ترین علتی که برای لکه ها وجود دارد نشتی لوله های آب به دلایل مختلف است. اگر علت آن را پیدا نکنید و تنها به رفع لکه های نم دیوار اقدام کنید، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی دوباره لکه ها پیدا خواهند شد.

از بین بردن لکه های نم دیوار با مواد سفید کننده

کمک گرفتن از مواد شوینده و یا سفیدکننده اغلب یک راه حل کاربردی و بسیار خوب برای از بین بردن لکه های نم دیوار است. توجه کنید که قبل از استفاده از این مواد شوینده و یا سفید کننده حتما قسمتی از دیوار را تست کنید تا نسبت به این مواد واکنش بدی نشان ندهند. برای از بین بردن لکه های نم با کمک مواد سفید کننده کافی است یک پیمانه وایتکس و یا هر نوع ماده سفید کننده دیگری را با ۴ لیتر آب در ظرفی مخلوط کنید. سپس با استفاده از یک پارچه و یا دستمال نم این محلول تمیز کننده ای را که تهیه کرده اید بر روی لکه های زرد بمالید. اگر لکه ها تازه بر روی دیوار به وجود آمده باشند، به کمک این روش سریع از بین می روند. اما اگر مدت زمان زیادی از به وجود آمدن آنها گذشته باشد نیاز است تا چندین بار این کار را تکرار کنید.

از بین بردن لکه های نم دیوار
برای از بین بردن کپک های دیوار مقاله زیر را بخوانید:
چگونه کپک های دیوار را از بین ببریم؟

از بین بردن لکه های نم دیوار با سرکه

یکی از بهترین محیط ها برای رشد انواع قارچ و باکتری ها محیط مرطوب است. به همین دلیل است که بعد از به وجود آمدن لکه های زرد اگر رطوبت بسیار بالا باشد رنگ آنها به رنگ تیره تغییر داده می شود که نشانه رشد باکتری و قارچ  است. اگر لکه های نم دیوار به رنگ تیره مایل باشند، اصلا جای نگرانی نیست و تنها با استفاده از سرکه می‌توانید آن‌ ها را از بین ببرید. کافی است یک قاشق غذاخوری سرکه را به همراه یک پیمانه آب مخلوط کنید و با استفاده از یک دستمال یا پارچه قسمتی از دیوار که لکه نم دارد را آغشته به این محلول کنید.اگر پس از یک بار لکه از بین نرفت این کار را تکرار کنید.

پاک کردن لکه های نم دیوار

از بین بردن لکه های نم دیوار با بوراکس

بوراکس نوعی از مواد تمیز کننده طبیعی است که معمولا برای جلوگیری از رشد باکتری و قارچ در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده تمیزکننده درصد سمی بودن کمی دارد و همچنین نسبت به سایر مواد تمیز کننده ارزان تر است و قیمت مناسب تری دارد. به همین دلیل یک راه حل مناسب و مقرون به صرفه برای از بین بردن لکه هاست. برای از بین بردن لکه های نم دیوار دو قاشق بوراکس را در یک چهارم لیوان سرکه حل کنید و سپس با استفاده از یک دستمال یا پارچه محلی از دیوار که دچار لک شده است را آغشته به این محلول کنید. خواهید دید که لکه ها به سرعت از بین خواهند رفت.

پاک کردن لکه نم دیوار با بوراکس

از بین بردن لکه های نم دیوار با جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده فوق العاده و کاربردی و غیر سمی برای از بین بردن لکه هاست که اغلب در هر خانه ای یافت می شود. جوش شیرین به دلیل آن که توانایی جذب رطوبت بالایی دارد، می تواند نم و قارچی که در دیوار و سقف به وجود آمده است را جذب کند و از بین ببرد. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که یک قاشق جوش شیرین را در یک پیمانه آب حل کنید و با استفاده از یک دستمال را آغشته به محلول کنید تا کاملاً سفید و عاری از هر گونه قارچ و باکتری شود. 

سفید کردن دیوار با مواد طبیعی

از بین بردن لکه های نم دیوار با روغن چای

یکی دیگر از مواد پاک کننده طبیعی که برای از بین بردن لکه های دیوار میتوانید استفاده کنید روغن درخت چای است. روغن درخت چای خواص فوق‌العاده‌ای در از بین بردن قارچ و کپک ها دارد. یک قاشق روغن چای را در یک پیمانه آب مخلوط کرده و با استفاده از یک دیوار را به آن آغشته کنید.
نابودی لکه های زرد دیوار