پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

7 روش آسان برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

بوهای تند و ناخوشایند نشانه گرفتگی فاضلاب آشپزخانه است. این بوهای نامطبوع به شما اخطار می دهند که احتمالا به زودی با گرفتگی فاضلاب مواجه خواهید شد و یک روز می بینید که راه آب کاملا بسته شده است. پس لازم است هر چه سریع تر چاره ای بیاندیشید.
 ممکن است راه های زیادی را امتحان کرده باشید. موهای اضافه، مواد چرب و چسبناک فاضلاب را تمیز کرده اما نتیجه مطلوب خود را نگرفته باشید و همچنان شاهد گرفتگی لوله فاضلاب باشید. چه کنیم گرفتگی ها سریع تر باز شوند؟ در ادامه روش های قطعی برای باز کردن لوله فاضلاب را پیشنهاد خواهیم کرد. پس اگر شما هم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید، با ما همراه باشید.

1- باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از نمک و سرکه

1/2 فنجان نمک و 1/2 فنجان سرکه را با هم ترکیب کنید بر اثر ترکیب این دو ماده، گازی از آن متصاعد می شود. قبل از تمام شدن جوشش ترکیب، آن را داخل فاضلاب بریزید. این جوشش باعث می شود مو، چربی و محتویات لوله تمیز شود اجازه دهید حدود یک ساعت به همان شکل  بماند و یا بهتر است تمام طول شب از آن استفاده نکنید. سپس با آب گرم و فشار بالا لوله را بشویید.
 بازکردن لوله فاضلاب آشپزخانه با سرکه

2- جاروبرقی خشک و تر برای باز کردن لوله فاضلاب

اگر جاروبرقی خشک و تر دارید، باید بدانید این ابزاری فوق العاده برای باز کردن فاضلاب است. ابتدا آن را روی مکش مایعات تنظیم کرده و سر آن را هم برای جلوگیری از کثیف شدن با کیسه ای بپوشانید. با روشن کردن جارو با قدرت بالا، تمام محتویاتی که باعث گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه شده بودند، به داخل کیسه جارو برقی کشیده شده ولوله باز می شود.

مقالات زیر جهت مطالعه به شما پیشنهاد می شود

  1. رفع نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب

  2. توالت فرنگی دیواری چگونه نصب می شود؟


 بازکردن گرفتگی لوله فاضلاب

3- نمک و جوش شیرین برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب

1/2 فنجان نمک را با 1/2 فنجان جوش شیرین ترکیب کنید و آن را داخل لوله فاضلاب گرفته شده بریزید. بعد از ۱۰ الی ۲۰ دقیقه روی آن آب جوش بریزید. آب داغ، نمک و جوش شیرین ترکیب شیمیایی را به وجود می آورند که بخش زیادی از جرم ها و چربی های داخل فاضلاب را از بین میبرد.
 بازکردن فاضلاب آشپزخانه با فنر

4- باز کردن لوله فاضلاب با جوهر نمک 

قبل از استفاده از جوهر نمک یک دستکش پلاستیکی بپوشید و محافظ چشم بزنید. چرا که جوهر نمک می تواند باعث سوختگی های پوست و همچنین آسیب به چشم شود. جوهر نمک را می توانید از فروشگاه های ابزار آلات تهیه کنید. اما برای حمل و نقل آن خیلی احتیاط کنید. 3/4  گالن آب سرد را داخل  سطلی ریخته و 3 فنجان جوهر نمک به آن اضافه کنید. زمانی که مخلوط شروع به جوشش کرده و گاز و گرما از خود متصاعد کرد، بلافاصله آن را داخل فاضلاب بریزید. بعد از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه لوله را با آب داغ شسته و اگر لازم بود همین مراحل را تکرار کنید.
 بازکردن لوله فاضلاب با آب جوشیده

5- بازکردن لوله فاضلاب با آب جوشیده

 قاعدتاً راهی ساده تر از این وجود ندارد. کتری را روی اجاق گاز و یا داخل مایکروفر قرار داده و تا جایی که ظرفیت دارد در آن آب بریزید و بگذارید بجوشد. بعد از اینکه آب جوشید، آن را در دو یا سه مرحله داخل لوله فاضلاب آشپزخانه بریزید. این همیشه ساده ترین و سریعترین راه برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه است. ریختن آب جوش را تا جایی تکرار کنید که لوله باز شود. 
 گرفتگی فاضلاب آشپزخانه

6- استفاده از فنر برای باز کردن گرفتگی فاضلاب

 یک گیره فلزی لباس که کت و شلوار خود را از آن آویزان می‌کنید، برداشته و خمیدگی های آن را صاف کنید. یک طرف آن را به شکل قلابی کوچک خمیده کنید و داخل راه آب بفرستید دقیقا مانند حالتی که ماهیگیری می کنید. سعی کنید تمام موها، جرم ها و چربی های کثیف و نامطبوع را از لوله خارج کنید. فقط دقت کنید که هدف شما این است که این مواد را از لوله خارج کنید. پس حواستان باشد که هنگام داخل کردن فنر مواد را بیشتر هل نداده و به پایین نفرستید. هنگامی که به اندازه کافی مواد را خارج کردید، آب داغ درون لوله بریزید

7- باز کردن لوله فاضلاب با مواد شوینده ظروف 

  اگر راه آب آشپزخانه شما مسدود شده باشد، پیشنهاد می کنیم یک چهارم فنجان ماده شوینده داخل کاسه‌ای ریخته و سپس با مقداری آب آن را بجوشانید. ماده شوینده دقیقا مانند یک روان کننده عمل می‌کند و تمام پسمانده های داخل فاضلاب را تمیز می کند. بعد از آن به مقدار کافی آب داغ داخل راه آب بریزید. اگر همچنان گرفتگی لوله آشپزخانه باز نشده بود، می توانید این روش را دوباره تکرار کنید.