پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

6 روش طبیعی و موثر برای از بین بردن عنکبوت های خانگی

عنکبوت ها موجوداتی هستند که در تمام نقاط جهان و در اندازه های بسیار گوناگونی وجود دارند. کوچکترین آن ها حتی از یک دانه برنج ریزتر و بزرگترین آن ها از کف دست ما هم بزرگ تر هستند. عنکبوت ها تقریبا در بیشتر منازل یافت می‌شوند و با وجود این که بیشتر آن ها کاملا بی آزارند وخطری برای انسان ایجاد نمی کنند، همواره میهمانی دعوت نشده و ناخوشایند برای همه هستند. اما برخلاف ظاهر ناخوشایندی که دارند مزایای زیادی را می توانند با خود به همراه داشته و در از بین بردن آفات نقش بسیار موثری دارند. با این حال ترس از عنکبوت طبیعی است چرا که آن ها با پاهای دراز و زیادی دارند که عمدتا سمی هستند. به همین خاطر بیشتر افراد و به خصوص خانم ها با وجود عنکبوت ها در خانه مبارزه کرده و همواره به دنبال روشی قطعی برای از بین بردن آن ها هستند. 

عنکبوت ها

علت وجود عنکبوت در خانه چیست؟

قبل از اینکه روش های مبارزه با عنکبوت ها را مطرح کنیم، به بررسی علت اصلی وجود آن ها در خانه می پردازیم.
عنکبوت ها می توانند به علت های متفاوتی به خانه شما راه پیدا کنند. از جمله:

  • بودن حشرات دیگر در خانه.
  • کثیف بودن خانه.
  • وجود مکان های مناسب برای پنهان شدن عنکبوت ها.
  • راه پیدا کردن عنکبوت ها با وسایلی که وارد خانه می شوند.
  • تار عنکبوت

 روش های مختلف مبارزه با عنکبوت ها

پیش از انجام هر کاری لازم است به نکات زیر توجه کنید:
اگر در خانه ویلایی و حیاط دار ساکن هستید، به طور مرتب حیات را تمیز کنید. از آن جایی که بیشتر عنکبوت ها علاقه دارند در مکان های تاریک و پنهان مخفی شوند، آشغال های داخل حیاط می توانند انتخابی مناسب برای پنهان شدن آن ها باشد.
بهتر است علف ها و چمن های داخل حیاط را کوتاه نگه دارید. بعد از آشغال و مواد زائد، علف ها و چمن های حیاط انتخاب بعدی عنکبوت ها جهت پنهان شدن هستند.
در صورتی که لوازم خانه را در کارتون نگهداری می کنید، همین حالا تمام کارتون ها و جعبه های موجود در خانه را دور بیاندازید. کارتون ها یکی از مکان های جذاب برای پنهان شدن عنکبوت ها هستند.
خانه را مرتب گردگیری کنید و اگر تارعنکبوتی مشاهده کردید، هرچه سریع تر آن را از بین ببرید. تارهای عنکبوت را می‌توانید با جارو و یا شیلنگ آب پاک کنید.
راه های طبیعی برای خلاص شدن از عنکبوت ها
از آن جایی که مواد سمی و حشره کش ها اغلب اوقات باعث ایجاد حساسیت های پوستی و یا ناراحتی های ریوی می شوند، روش های طبیعی را در ادامه معرفی خواهیم کرد که استفاده از آن به شما آسیب نرساند.

عنکبوت در ظرفشویی

1- سرکه سفید

سرکه سفید می تواند برای کنترل آفات مورد استفاده قرار بگیرد و  به کار بردن آن در محیط خانه کاملا برای انسان بی ضرر است. اما از آنجایی که شامل اسید استیک میباشد، که طعم و بوی ترشی دارد، عنکبوت ها به میزان زیادی نسبت به آن حساس هستند.
سرکه سفید را در اطراف خانه به خصوص آشپزخانه و ورودی اسپری کنید. استفاده از سرکه سفید در حمام و آشپزخانه علاوه بر از بین بردن عنکبوت ها برای تمیزی آن هم مفید است. پس با این کار می توانید با یک تیر دو نشان بزنید! 

سرکه سفید

 

2- مرکبات

شاید برایتان عجیب باشد اما عنکبوت ها به اندازه سرکه از مرکبات بدشان می آید. گذاشتن پوست مرکبات در یک کاسه آب در آشپزخانه و ورودی خانه یک راه عالی برای محافظت خانه از وجود عنکبوت هاست. همچنین می توانید پوست مرطوب میوه ها را به درز پنجره ها و درها بمالید. 

مرکبات

3- نعنا

نعنا هم یکی از ضد آفات های طبیعی است که عنکبوت ها از آن متنفرند. عصاره نعنا را به همراه آب در یک ظرف اسپری ریخته و به تمام نقاط خانه که ممکن است عنکبوت ها در آنجا وجود داشته باشند، اسپری کنید. علاوه بر این می‌توانید مقداری نعنای خشک را هم در آشپزخانه قرار دهید.
اگر به نعنای تازه و یا خشک دسترسی ندارید می‌توانید از کیسه های چای با طعم نعنا استفاده کنید. 

نعناع

4- دارچین

 دارچین به خاطر عطر تندی که دارد، با ایجاد رایحه ناخوشایند، ماده ای مناسب برای دور کردن عنکبوت هاست. با هر روشی که می توانید عطر دارچین را در هوا پخش کنید. می توانید در پخت غذا از دارچین استفاده کنید و یا شمع های دارچینی را در محیط روشن کنید. 

دارچین

5- اسطوخودوس

 همان اندازه که بوی اسطوخودوس برای ما دوست داشتنی و لذت بخش است برای عنکبوت ها نفرت انگیز است. یک بطری را پر از آب گرم کنید و هر قطره اسانس اسطوخودوس را به همراه یک قاشق غذاخوری مایع دستشویی به آن اضافه کنید. ترکیب به دست آمده را به خوبی تکان دهید همانند روش‌های قبلی به مناطقی که احتمال وجود عنکبوت ها زیاد است یعنی پنجره ها، درها به خصوص در ورودی و در بالکن، آشپزخانه و گوشه های دیوار اسپری کنید. 

اسطوخودوس

6- شاه بلوط

اگرچه این عجیب ترین پیشنهاد برای از بین بردن عنکبوت ها است، اما باید بدانید عنکبوت ها از شاه بلوط بیزارند. با گذاشتن آن در طاقچه ها و یا گوشه های آشپزخانه می توانید از مخفی شدن عنکبوت‌ ها جلوگیری کنید.

شاه بلوط

 به این هشدارها توجه کنید

هنگام جابجایی کارتون هایی که در مکان های تاریک مثل انباری هستند، حتما از دستکش استفاده کنید. این کار باعث جلوگیری از نیش زدن عنکبوت ها می شود.
برخی از اسانس های گیاهی برای حیوانات خانگی به خصوص گربه ها سمی هستند. پس اگر حیوان خانگی دارید، پیش از استفاده از هر کدام از روش ها، از مضر نبودن آن اطمینان حاصل کنید.