پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

مخزن سپتیک تانک چیست و چگونه کار میکند؟

مخزن سپتیک

حتما شما هم بارها عبارت "تصفیه آب" را شنیده اید و معمولا دستگاه های و یا گجت های کوچکی را دیده اید که به شیر آب یا ماشین لباسشویی وصل شده و عمل تصفیه آب را انجام میدهند. اما جالب است بدانید که تصفیه آب فقط برای آب های خانگی و چاه ها ختم نمی شود. بلکه امروزه با روش های بسیار ساده و ارزان فاضلاب های خانگی و اداری نیز تصفیه شده و به آب سالم تبدیل می شوند.
روش های گوناگونی برای تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد که سپتیک تانک یا septic tank از محبوب ترین این روشها هستند که خوشبختانه در میهن عزیزمان این روش با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت توسط شرکت تکسازه انجام می گیرد.
دراین مقاله قصد داریم تا ضمن معرفی کامل سپتیک تانک، کاربرد و نحوه کارکرد این روش را خدمت شما توضیح دهیم. پس حتما با ما همراه باشید.

نقش باکتری های بی هوازی در تجزیه مواد آلی

با افزایش روز افزون جمعیت و پیشرفت تکنولوژی و صنعت، آلودگی های زیست محیطی مانند آلودگی زمین و آلودگی هوا به شیوه های گوناگون افزایش پیدا کرده است. این افزایش آلودگی در حالی بود که زنگ خطری را برای کارشناسان محیط زیست به صدا درآورد و آنها را وادار کرد تا فکری و چاره ای برای حل این معضل که خطر نابودی انواع جاندارن از جمله انسان را به همراه خواهد داشت، پیدا کنند.
یکی از صد دلیلی که باعث آلودگی زمین و به خصوص آلودگی منابع آب شیرین می شود، دفع سنتی فاضلاب ها است که هم باعث آلودگی آب آشامیدنی و هم باعث گسترش بیماری می گردد. همین امر باعث شد تا کارشناسان راه حلی برای تصفیه فاضلاب ها ابداع کنند.
در سال 1770 فردی به نام Volta دریافت که در مردابها هوای غیر قابل اشتعالی تشکیل می گردد و این گازها نتیجه تجزیه مواد آلی هستند.اما نتواسنت توضیحی برای آن پیدا کند. اما امروزه دانشمندان دریافتند که این امر بعلت تجزیه مواد آلی در کف دریاها و مرداب ها توسط باکتری های بی هوازی هستند.

سپتیک تانک چیست و چگونه کار می کند؟

نحوه کارکرد مخزن سپتیک

سپتیک تانک یا مخزن سپتیک مخازنی در اشکال و ابعاد گوناگونی هستند که برای تصفیه فاضلاب های خانگی و صنعتی برای هر محیطی ساخته می شوند. فاضلاب های دفع شده ابتدا داخل این مخازن ته نشین شده و سپس فاضلاب های ته نشین شده توسط باکتری های بی هوازی (باکتری هایی که بدون هوا یا اکسیژن زنده هستند) تجزیه می شوند و آب تصفیه شده از آن خارج شده و در مصارفی مانند کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. 
مخزن داخلی سپتیک دارای دو یا سه بخش است که ابتدا فاضلاب داخل انباره این مخزن ذخیره شده و سپس به بخش بعدی منتقل می شود. همین جریان اندک خروج باعث ته نشین شدن فاضلاب شده و سپس طی واکنشی بین این مواد و باکتری های بی هوازی تجزیه شده و آب تصفیه شده از خروجی بالای مخزن خارج می شود. 
شاید سوال شود که این باکتری ها چگونه وارد مخزن می شود. جواب ساده است. قرص هایی به صورت جوشان همراه با فاضلاب از طریق چاه توالت به داخل این مخازن وارد می شود.

 

ابعاد مخزن سپتیک

معمولا عمق موثر برای انباره داخلی سپتیک حداقل 1/2 متر انتخاب میشود و طول انباره های مستطیل شکلی داخلی سپتیک بین 2 تا 4 برابر پهنای آن انتخاب میشود. انباره ها معمولا دو یا سه قسمت هستند که آب داخل آنها جریان دارد. این عمل به خاطر ته نشین کردن بیشتر مواد زائد و زلال سازی بهتر صورت می پذیرد. معمولا انباره دوم را 2 برابر قسمت های دیگر انتخاب می کنند تا مواد بیشتری در آن ته نشین شود و نوسانات فاضلاب را جبران نماید.

دریچه های تخلیه لجن مخزن سپتیک

نصب و به کارگیری سپتیک

نصب و اتصال مخزن سپتیک به سیستم فاضلاب خانگی نیاز به متخصصین مجرب و تجهیزاتی مدرن دارد. بهترین کیفیت سپتیک ، هواگیری و آبندی دقیق و ایجاد بستری مناسب برای جایگذاری مخزن از جمله عملیاتی هستند که بایستی با دقت هرچه تمام تر انجام شود. 

  • شرکت تکسازه با تکیه بر متخصصینی مجرب و با استفاده از تجهیزاتی مدرن و کارآمد خدماتی چون نصب مخزن سپتیک، حفر چاه و تخلیه چاه فاضلاب، لایروبی چاه فاضلاب و لوله بازکنی به شما عزیزان ارائه می دهد.
  • شرکت تکسازه به صورت 24 سساعته و در تمامی ایام هفته به صورت فوری و تضمینی خدمات خود را در تهران و حومه تهران ارائه می دهد. 
  • شرکت تکسازه خدمات خود را طبق مصوبه اتحادیه به مشتریان خود ارائه می دهد.

تماس با تکسازه

شما عزیزان می توانید در کلیه ساعات شبانه روز با شماره های زیر تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شوید.
۷۷۶۸۲۱۴۹ - ۸۸۹۹۰۳۵۹ - ۸۸۶۱۱۵۶۷
۶۶۴۰۱۴۴۳ - ۸۸۵۷۰۴۱۶ - ۵۵۸۵۲۴۰۰
 ۴۴۳۰۵۱۸۸ - ۴۴۰۴۲۹۱۸ – ۳۳۱۹۰۴۲۱
 ۲۶۷۰۷۴۴۵ - ۰۹۱۰۹۹۹۴۶۷۹