پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

رازهای عجیب درمورد کفپوش پارکت و لمینت

کفپوش در زندگی مردم قدمت بسیار طولانی دارد. حتی  در تمدن های 5000 هزار ساله نیز مشاهده شده که مردم در خانه ها و قصرهای خود از کفپوش استفاده می کردند. کفپوش ها اکنون هم در زندگی مردم نقش بسیار مهمی دارند که البته افراد به آن توجه اندکی می کنند. از خانه ها و محل های کار گرفته تا کوچه ها و خیابان ها و حتی امکان ورزشی و حتی استخرها نیز از کفپوش مخصوص به خود برای پوشاندن سطح زین استفاده می کنند. 
کفپوش در اصلاح به پوششی گفته می شود که برای پوشاندن کف و سطوح در محوطه های بسته و باز و دیگر صنایع استفاده می شود. جنس کفپوش ها بسته به محیط پیرامون خود متفاوت هستند. گاهی از انوع سنگ و چوب و گاهی از بتن و و دیگر مواد برای ساخت کفپوش بهره می برند. کفپوش های امروزی دیگر تنها به عنوان پوشش کف مطرح نیستند و وظایفی همچون کنترل دمای محیط، عایق صدا و دما، محافظ لوله ها وسیم ها و در نهایت تولید انرژی مانند برق نیز برعهده دارند.
کفپوش لمینت در سالن پذیرایی
خانه ها و مکان های زندگی یکی از مهمترین اماکنی هستند که در انتخاب کفپوش مناسب برای آن ها باید نهایت دقت را به کار برد.
خانه محلی برای زندگی است پس رعایت استفاده از یک کفپوش بهداشتی برای آن از جمله ضرورات به حساب می آید.
یکی از پر استفاده ترین کفپوش هایی که افراد به آن توجه ویژه دارند، پارکت ها و مخصوصا پارکت لمینت است. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی پارکت و پارکت لمینت و تفاوتهای این دو بپردازیم تا اطلاعات شما نسبت به این محصول بیشتر شده و در نهایت بتوانید انتخابی صحیح در این مورد داشته باشید. پس با ما همراه باشید.

پارکت چیست و چه کاربردی دارد؟

در ده سال گذشته در سراسر جهان از پارکت برای پوشاندن سطح کف خانه استفاده شده است. پارکت ها انواع مختلفی دارند که هردوره مدل جدیدتری از آن به صورت بهینه تر وارد بازار شده است. از اولین نوع این کفپوش ها یعنی پارکت که از چوب طبیعی درختان ساخته شد و سپس به روی کف اتاق چسبانده میشود. پس از چسباندن پارکت به سطح زمین روی آن را ساب می زنند تا کامل صاف و بدون خش شود و در نهایت آن را لاک می زنند تا صیقلی شود. پارکت ها نسبت به آب بسیار حساس هستند که پس از برخورد با آب متورم شده و در اصلاح می گویند باد کرده است که این خود یکی از مشکلات عمده ای بود که این پارکتها داشتند. مثلا فرض کنید در اثر سهل انگاری مقداری آب روی پارکت بریزد و بعد باد کند. آنموقع باید جهت ترمیم مجدد با نصاب تماس بگیرید. از دیگر معایبی که پارکتهای قدیمی داشتند مقاومت کم آن ها در مقابل اجسام نوک تیز است که بلافاصله پس از برخود با یک جسم سنگین یا تیز آسیب میبینند که در اینصورت مجدد باید سطح آن صاف و لاک زده شود.
پارکت
 

لمینت چیست و چه کاربردی دارد؟

لمینت یا laminate نوعی از پارکت است که در ایران به نام پارکت لیمینت نیز شناخته میشود. لمینت بر خلاف پارکت های قدیمی مستقیما از چوب درختان ساخته نمی شود بلکه جنس آن از MDF یا HDF و یا به صورت عامیانه از الیاف فشرده درختان ساخته میشود.
پارکت لمینت از سه یا چهار لایه ساخته می شود که لایه بیرونی آن شکل ظاهری پارکت های معمولی را دارند که خیلی ها هنگام خرید آن را با پارکت های قدیمی اشتباه میگیرند. پارکت لمینت چون از لایه های مختلف الیاف چوب ساخته شده است بسیار مقاوم تر از پارکت های قدیمی هستند و همچنین در مقابل آب نیز بسیار مقاوم تر هستند و به راحتی باد نمی کنند.
پارکت لمینت معمولا چوب درختان مرغوبی مانند بلوط، افرا، راش، گردو و گیلاس ساخته میشوند. نصب پارکت لمینت بسیار راحت تر از سایر پارکت های معمولی است. زیرا پارکت های قدیمی به سطح زمین می چسبند که همین باعث خرابی کفپوش زیر آن نیز میشوند. اما پارکت های لمینت توسط شیارهایی که دارند و به آنها کلیک گفته میشود در هم قفل می شوند و روی سطح اتاق قرار میگیرد و دیگر نیازی به چسباندن آن ها روی زمین نیست.

ویژگی ها و مزیتهای استفاده از پارکت لمینت

در این قسمت تفاوت های پارکت معمولی و پارکت لمینت را به صورت کامل توضیح می دهیم تا با این نوع از پارکت ها به صورت کامل آشنا شوید.
پارکت در مقابل لمینت
  1. پارکت لمینت نصبی آسان دارد و به سطح زمین چسبیده نمی شود. شیارهای آن به راحتی جدا و نصب میشود و می توان آن را جا به جا کرده و در سطحی دیگر نیز استفاده کرد.
  2. در زیر پارکت لمینت از یک فوم مخصوص استفاده می شود که همین فوم خود عایقی مناسب در مقابل صدا و دما است و می تواند از هدر رفتن دما و از خروج صدا به سطح زیرین جلوگیری کند.
  3. پارکت لمینت بسیار مقاوم تر از پارکت های معمولی در مقابل آب هستند و فورا باد نمی کنند.
  4. نصب پارکت های لمینت با سرعت زیادتری نسبت به پارکتهای معمولی انجام می شود و معمولا یک فضای 120 متری در فاصله یک تا یک روز و نیم زمان برای نصب لمینت صرف می کند.
  5. به جرات می توان گفت که لمینت زیباتر و مقرون به صرفه تر از پارکتها و دیگر کفپوش ها است.
  6. لمینت بر خلاف پارکتهای معمولی نیازی به ساب زدن و صیقل دادن ندارد و پس از نصب فورا می توان از آن استفاده کرد.
  7. پارکت لمینت نسببت به اجسام نوک تیز و سخت خیلی مقاوم تر از پارکت های معمولی است. 
  8. پراکت لمینت بهداشتی تر از پارکت های معمولی است و نظافت آن آسان تر است.
  9. پارکت های لمینت تنوع رنگهای بیشتری دارد و حتی طراح های دوبعدی و سه بعدی آن در بازار موجود است.

نتیجه گیری

ابداعات و نوآوری ها در طراحی و دکوراسیون خانه هر روز پیشرفت می کند و این تغییرات نیز در کشور ما مورد توجه قرار می گیرد. شاید روزی نوع جدیدی از کفپوش ها به بازار وارد شود که از نظر قیمت، کیفت و طرح بسیار بهتر از کفپوش های امروزی باشد. اما در حال حاضر کفپوش های لمینت در سراسر جهان مورد توجه عموم مخصوصا جوانان قرار گرفته است و پیشنهاد ما هم نیز برای شما همین کفپوش های لمینت می باشد.