پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

8 راهکار شگفت انگیز برای از بین بردن بوی بد دستشویی

سلام . مدیر وبسایت لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران هستم. امروز خسته از سرکار به سمت خانه حرکت کردم. روز سختی رو پشت سرگذاشته بودم و طبق معمول گرسنه و خسته در راه خانه بودم. یکی از دلخوشی هایی که هر روز خستگی را از تنم به در می کند و باعث میشود تا اشتیاقم به زودتر رسیدن به خانه بیشتر شود بوی مطبوع غذاهای همسرم است. در واقع همسر بنده دست و پنجه ای در طبخ غذاهای مختلف دارد و هر وقت از راه میرسم بوی غذاهای لذیذش ساختمان را پر کرده و اشتهای منم 2 برابر شده است. اما امروز بر خلاف همیشه وقتتی وارد خانه شدم با صحنه بدی مواجه شدم. به محض باز کردن درب خانه متوجه شدم بوی بد فاضلاب محیط خانه را پر کرده است. همانجا بود که کوه آرزوهای من به یکباره روی سرم خراب شد. بوی نامبوع فاضلاب ناشی از انتشار گاز سمی سولفید هیدروژن یا گاز فاضلاب است. به هر حال کاری نمی توانستم بکنم. تصمیم گرفتم تا این مشکل را یکبار برای همیشه رفع کنم. برای همین شروع کردم به تحقیق و پرس و جو از کارشناسان تا بتوان از شر این بوی نامطبوع خلاص شوم. در ادامه نتیجه تمام تحقیقاتم با عنوان راه کارهایی برای از بین بردن بوی بد دستشویی را در اختیار شما می گذارم.

برطرف کردن بوی بد دستشویی
1- پر شدن چاه فاضلاب عامل اصلی بوی بد دستشویی و توالت

مهمترین عامل بوی بد دستشویی که اغلب نادیده گرفته می شود پرشدن چاه فاضلاب است. خانه های قدیمی که از سیستم انتقال فاضلاب شهری استفاده نمی کنند معمولا دچار این مشکل می شوند. چاه های فاضلاب گاهی به علت عدم جذب آب زودتر از حد معمول پر شده و همین باعث می شود تا بوی بد فاضلاب از چاه دستشویی منتشر شود. در این مورد برای مطمئن شدن حتما با کارشناسان مجرب تماس بگیرید تا چاه فاضلاب خانه شما را بررسی کرده و در صورت نیاز تحلیه نمایند.

پر شدن چاه فاضلاب عامل اصلی بوی بد دستشویی و توالت
2- استفاده از سرکه و جوش شیرین برای رفع بوی بد توالت

یکی از راه کاری های ساده و موثر برای مقابله با بوی بد دستشویی استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین است. ابتدا یک پیمانه جوش شیرین را داخل چاه دستشویی ریخته و سپس مقداری سرکه سفید را روی آن بریزید. بعد از آن یک شب تا صبح با درپوش ورودی چاه توالت را ببندید و اثر آن را مشاهده کنید.

استفاده از سرکه و جوش شیرین برای برطرف کردن بوی بد دستشویی
3- آهک راه کاری مفید برای مقابله با بوی نامطبوع دستشویی

می توانید یک کیلو آهک را با 10 لیتر آب مخلوط کنید و سپس بعد از چند ساعت آن را به خوبی تکان داده و سپس از صافی بگذرانید و بعد از صاف کرد آن را برای مدت طولانی در چاه توالت تخلیه نمایید.

4- استفاده از چوب کبریت سوخته برای جذب بوی نامطبوع دستشویی

یکی از دوستان راه کار بسیار ساده و کاربردی را به من نشان داد. برای برطرف کرد بوی بد توالت کافیست چند چوب کبریت را آتش زده و سپس خاموش کنید. گوگرد سوخته چوب کبریت بوی نامطبوع توالت را جذب می کند.

استفاده از چوب کبریت سوخته برای جذب بوی نامطبوع دستشویی
5- دستگاه بخور راهی موثر برای جلوگیری از بوی نامطبوع دستشویی

با استفاده از دستگاه بخور می توانید هم بوی بد توالت را برطرف کنید و هم کل خانه را خوشبو کنید. برای اینکار هم می توانید از گیاهان خوشبو و دارویی نیز استفاده کنید. حتی اگر دستگاه بخور هم در دسترس ندارید می توانید این گیاهان را درون یک ظرف پر از آب ریخته و بجوشانید. پس از رسیدن به نقطه جوش حرارت را پایین آورده تا خانه شما خوشبو شود.

6- گیاهان خوشبو آپارتمانی را فراموش نکنید

یک مزیت بسیار مهمی که گیاهان آپارتمانی دارند این است که هوای داخل خانه را تصفیه می کنند. حال اگر این گیاهان خوشبو باشند نیز ضمن پاک کردن هوای خانه باعث خوشبو شدن کل خانه نیز میشوند.

گیاهان خوشبوی آپارتمانی

7- استفاده از شمع های معطر برای رفع بوی بد دستشویی

یک از راه های برطرف کردن بوی نامطبوع خانه و توالت استفاده از شمع های معطر هستند. این شمع ها در شکل ها و رنگ های متفاوت زیبایی خاصی را به محیط می دهند و مزیت خوب دیگر آنها این است که هنگام سوختن فضای دستشویی یا خانه را معطر می کنند. پس از این شمع ها به صورت خلاقانه در محیط خانه مخصوصا دستشویی استفاده کنید.

شمع معطر

8- از گلوله های پنبه ای برای معطر کردن محیط استفاده کنید

یک راه حل فوری، خلاقانه و مدرن برای معطر کردن محیط خانه و دستشویی استفاده از گلوله های پنبه ای رنگی است. گلوله های پنبه ای را به مخلوط وانیل و یا اسانس دلخواه آغشته کرده و به صورت خلاقانه داخل ظرفهای شیشه ای ریخته و در قسمتهای مختلف خانه دکور کنید. می توانید برای زیبایی بیشتر از پنبه های رنگی استفاده کنید. این راه حل یک فرمول فوری و ارزان برای بر طرف کردن بوی نامطوع است.
با لامپ اتاق هم می توانید فضای اتاق را خوشبو کنید
یک راه حل قدیمی این است که چند قطره از اسانس مورد نظر را روی لامپ اتاق زمانی که خاموش است بچکانید. پس از روشن کردن لامپ و داغ شدن آن فضای اتاق شما خوشبو می شود.