پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

چگونه قویترین محلول لوله بازکن خانگی را بسازیم؟

با سلام خدمت شما کاربر محترم وبسایت لوله بازکنی تهران . امروز هم با یکی دیگر از آموزش ها و ترفندهای سرویس های خانگی در خدمت شما هستیم. در آموزش امروز قصد داریم تا با نحوه ساخت یک محلول لوله بازکنی قوی خانگی آشنا شویم. پس حتما این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

لوله بازکنی

گرفتگی لوله های ساختمان

مراقبت از نمای خانه مانند دیوارها ، کف، سرامیک و شیرآلات و ... معمولا با حساسیت زیاد از سوی اهالی خانه انجام میشود. چرا که هرچه از ظاهر خانه مراقبت کنیم، خانه تمیز تر و زیباتر به نظر می رسد. اما باید دقت داشته باشیم که درون دیوارها و کف خانه  نیز چیزهای دیگری مانند لوله ها هستند که نیاز به مراقبت ویژه دارند و در صورتی که نسبت به تعمیر و نگهداری آنها بی اهمیت باشیم عواقب بدی در انتظار شما خواهد بود. از گرفتگی و پوسیدگی لوله های آب بگیر تا جرم گرفتگی دیواره چاه های فاضلاب و پرشدن و فروریختن آنها.

پیشگیری از گرفتگی لوله

تنها راه پیشگیری از گرفتگی لوله این است که به جز آب چیز دیگری وارد لوله دفع فاضلاب نشود. در مقاله با عنوان راه های پیشگیری از گرفتگی لوله آشپزخانه شرح کاملی از روش های جلوگیری از گرفتگی لوله داده ایم ولی به اختصار باید بدانید که دشمن لوله های فاضلاب شما روغن ها و چربی ها، جامدات، برگ چای و ... هستند. روغن ها پس از برخورد با آب به حالت جامد تغییرشکل می دهند و به دیواره لوله های شما می چسبند و نیز دیگر جامدات نیز در اثر برخورد با چربی ها به راحتی به آن ها چسبیده و موجب گرفتگی شدید لوله می شود. پس به یاد داشته باشید که بهترین راه درمان پیشگیری از آن است.

رعایت نکات ایمنی

معمولا پس از گرفتگی لوله همه به فکر محلول ها و اسیدهای لوله بازکن و یا تلمبه زدن و حتی فرو کردن شی تیز خارجی به داخل لوله می افتند. به خاطر داشته باشید که استفاده افراطی از هر گونه وسیله لوله بازکنی بدون رعایت نکات ایمنی می تواند هم به خود شما آسیب وارد کند و هم موجب پوسیدگی و صدمات به لوله فاضلاب شما شود. در این صورت هزینه های اضافی مانند تعویض لوله نیز برای شما به ارمغان می آید. پس حتما قبل از استفاده از هرگونه وسیله برای لوله بازکنی ابتدا ایمنی خود را مانند پوشیدن دستکش پلاستیکی (برای محافظت از اسیدها) و استفاده از ماسک های ایمنی دولایه (برای محافظت از ریه های خود) و استفاده از عینک های ایمنی (برای محافظت از مخاط چشم) بالا ببرید. اگر گرفتگی لوله جزئی بود با کمی تلاش رفع می شود ولی اگر گرفتگی لوله فاضلاب شما شدید بود از اصرار برای بازکردن آن خودداری کنید و حتما از متخصصان این حوزه یاری بخواهید.

رعایت نکات ایمنی

ساخت لوله بازکن خانگی

گرفتگی لوله شما را خبر نمی کند. گاهی ممکن است که لوله آشپزخانه، حمام یا توالت زمانی موجب گرفتگی شود که هیچ گونه وسیله یا محلولی جهت بازکردن آن در اختیار نداشته باشید و در آن زمان می توانید با بهره گیری از مواد آشپزخانه یک محلول قوی برای باز کردن لوله فاضلاب تهیه کنید.

مواد لازم برای ساخت محلول لوله بازکنی

 • مقداری آبجوش
 • کمی سرکه
 • جوش شیرین
 • دستمال

روش استفاده

 1. ابتدا مقداری جوش شیرین خشک را داخل لوله فاضلاب بریزید.
 2. سپس مقداری سرکه را به داخل لوله (روی جوش شیرین بریزید) این کار باعث فرایند شیمیایی بین سرکه و جوش شیرین میشود.
 3. سپس دستمال را به آرامی روی سوراخ ظرفشویی نگه داشته تا مانع از بالا آمدن محلول سرکه و جوش شیرین شود.
 4. پس از مدت 30 دقیقه آبجوش را به داخل لوله بریزید تا لوله بازکنی با موفقیت انجام شود. این عمل باعث مایع شدن روغن های جامد چسبیده به لوله و دفع آن ها نیز می شود.

روش استفاده از محلول لوله بازکنی خانگی

 

مزیت استفاده از محلول لوله بازکنی خانگی

معمولا استفاده از اسیدهای موجود در بازار جهت رفع گرفتگی لوله به افراد پیشنهاد نمیشود. همانطور که گفته شد این اسیدها به علت خاصیت بالای اسیدی که دارند به لوله ها و تاسیسات خانه صدمه وارد کرده و باعث پوسیدگی و خوردگی آنها می شود. استفاده از روش بالا یک روش دیرینه و مقرون به صرفه است که خطر جدی برای شما و لوله های شما ایجاد نمی کند.

حتما به یاد داشته باشید که این روش برای برطرف کردن گرفتگی های جزئی استفاده می شود و اگر گرفتگی لوله با این روش رفع نشد حتما با متخصصان تماس بگیرید.

چرا شرکت تکسازه

 • شرکت خدمات ساختمانی تکسازه با بیش از 30 سال تجربه و با بهره گیری از مجرب ترین نیروهای فنی، خدماتی مانند بازسازی خانه، لوله کشی، لوله بازکنی، حفر چاه، تخلیه و لایروبی چاه و … را به مشتریان خود ارائه می دهد.
 • تیم متخصص و مجرب تکسازه در 24 ساعت شبانه روز در سریعترین زمان بصورت کاملا بهداشتی و مکانیزه مشکل شما را با بهترین شیوه رفع می کند.
 • شرکت تکسازه شما را تنها نمی گذارد و بابت تمامی خدماتی که ارائه می دهد به شما ضمانت می دهد.
 • متخصصان این شرکت با تجهیزاتی مدرن اقدام به تشخیص گرفتگی و یا ترکیدگی لوله می کنند و در کمترین زمان و مهارت اقدام به لوله بازکنی می کنند.
 • شرکت تکسازه در کلیه مناطق تهران و حومه تهران دارای دفتر کار می باشد که این خود علت اصلی سرعت در خدمات رسانی به کلیه مناطق تهران و حومه شهر تهران می شود.