پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

8 روش برای جلوگیری از گرفتگی لوله آشپزخانه

با سلام خدمت شما همراهان گرامی وبسایت لوله باز کن. امروز با یک مقاله مفید خدمت شما هستم و قصد دارم تا 8 نکته اساسی برای جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی را خدمت شما عرض کنم. با رعایت این نکات مطمئن باشید که هیچ وقت لوله ظرفشویی شما موجب گرفتگی نخواهد شد و هیچ وقت به لوله بازکن نیاز پیدا نخواهید کرد.

سینک ظرفشویی

گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی

همه شما مخصوصا خانم های خانه دار بر این باور هستید که آشپزخانه قلب تپنده یک خانه است. از آشپزی و ظرفشویی گرفته تا نگهداری و خوردن غذا در این مکان صورت می پذیرد. 

پس رعایت نکات بهداشتی در این مکان بیش از هر جای دیگری مورد توجه باید قرار بگیرد. سینک ظرفشویی نیز یکی از مهمترین قسمت های آشپزخانه است. زیرا حداقل روزی سه بار از این قسمت برای شستشوی ظروف استفاده می شود. پس رعایت بهداشت سینک ظرفشویی از جمله مواردی است که دارای اهمیت بسیار بالایی است.

یکی از مواردی که بهداشت سینک ظرفشویی را به خطر می اندازد گرفتگی لوله دفع فاضلاب سینک ظرفشویی است که باعث جمع شدن آب آلوده و حشرات موذی نیز می شود. پس با رعایت چند نکته ساده از گرفتگی لوله ظرفشویی جلوگیری کنید.

گرفتگی لوله دفع فاضلاب آشپزخانه

1- روغن و چربی ها

مهمترین و شایع ترین دلیل گرفتگی لوله های آشپزخانه چربی ها مخصوصا روغن ها هستند. افراد خانه با تفکر بر این که روغن مایع است و می تواند از لوله دفع فاضلاب حرکت و دفع شود، آن را داخل سینک ظرفشویی ریخته و همراه با آب آن را دفع می کنند. غافل از اینکه روغن بر اثر برخورد با آب گرمای خود را از دست داده و از حالت مایع به جامد تبدیل می شود و به لوله چسبیده و با با مرور زمان باعث گرفتگی شدید لوله می شود. زیرا خود روغن حالت چسبندگی نیز دارد و ضمن چسبیدن به لوله باعث چسبیدن دیگر مواد به خود می شوند و گرفتگی را تشدید می کنند. پس حتما به این نکته توجه داشته باشید که باقیمانده چربی ها و روغن ها را داخل سینک ظرفشویی نریزید.

گرفتگی لوله در اثر چربی

2- برگ چای 

بسیاری از افراد بر این باورند که صافی موجود در سینک ظرفشویی از عبور مواد غذایی مانند برگ چای جلوگیری می کند. اما بسیاری از پسماندهای چای از سوراخ های صافی کف سینک به راحتی عبور می کنند که این برگ ها بعد از عبور از صافی در لوله به چربی های موجود می چسبند و سد محکمی در مقابل آب دفع شده ایجاد می کنند.

گرفتگی لوله ظرفشویی

 

3-  پودر قهوه

پودر قهوه یکی دیگر از دلایل گرفتگی لوله های فاضلاب آشپزخانه است. پودر قهوه به ظاهر در آب حل شده و به راحتی دفع می شود. اما باید دانست که دانه های ریز قهوه هنگامی که در آب حال می شوند خاصیت چسبندگی زیادی پیدا می کنند که باعث جذب دیگر دانه ها شده و نیز به لوله و چربی ها به راحتی می چسبند. پس از دفع باقیمانده قهوه در قهوه جوش و فنجان ها در سینک ظرفشویی جدا پرهیز کنید.

4- نشاسته

برنج، ماکارونی، سیب زمینی و دیگر مواد غذایی نشاسته ای هنگام برخورد با آب حجیم تر شده و خاصیت چسبندگی فوق العاده ای پیدا می کنند. این مواد به راحتی از صافی کف سینک عبور کرده و به راحتی به چربی ها و لوله فاضلاب می چسبند و به مرور باعث گرفتگی شدید لوله ظرفشویی می شوند.

گرفتگی شدید سینک آشپزخانه

5- مواد فیبردار

انواع نان ها مخصوصا نان باگت که دارای فیبر هستند نیز هنگام برخورد با آب خمیر می شوند و چسبنده میشوند. پس خورده نان های کف بشقابها را با دقت جمع آوری کرده و مراقب باشید که در لوله ظرفشویی وارد نشوند.

6- پوست تخم مرغ

پوسته بیرونی تخم مرغ هم ریز و هم بسیار سخت است و همین باعث میشود تا لای درز لوله دفع فاضلاب و دیگر اتصالات گیر کند.

تخم مرغ را خارج از سینک ظرفشویی بشکنید و پس ماند آن را در سطل زباله بیاندازید.

شکستن تخم مرغ خارج از سینک ظرفشویی

7- استخوان و تیغ ماهی

استخوان و تیغ ماهی هم باریک است و هم تیز که همین باعث می شود تا از صافی سینک به راحتی عبور کند و به دیگر مواد چربی و حتی لای درز لوله ها گیر کند. پس هنگام شستن بشقاب ها نهایت دقت را داشته باشید که استخوان ماهی حتما از کف بشقاب جمع آوری شده باشد.

8- پوست میوه ها

پوسته میوه ها اگر چه از صافی ها عبور نمی کنند ولی گاهی اتفاق می افتد که صافی در کف سینک وجود ندارد و چند تکه پوست میوه پس از عبور از لوله و چسبیدن به چربی ها باعث گرفتگی سریع لوله میشود. پس قبل از  شستن ظروف میوه حتما پوست و هسته میوه ها را در سطل زباله خالی کنید.

نتیجه گیری

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی یکی از شایع ترین نوع گرفتی لوله است. حتما قبل از شستن ظروف در سینک از نبود هر گونه مواد غذایی و غیر غذایی مانند دستمال کاغذی در کف بشقاب ها و دیگر ظروف اطمینان کامل پیدا کنید. توصیه می شود یه سبد کوچک در بیرون از سینک ظرفشویی تهیه کنید و مواد احتمالی داخل بشقاب ها را داخل آن خالی کنید.

باز کردن سینک ظرفشویی

بعد از گرفتگی لوله چه کنیم؟

گاهی گرفتگی لوله جزئی نیست و می توانید با تلمبه و مایع های لوله بازکن آن را رفع کنید. اما توصیه می شود که اگر گرفتگی با این موارد رفع نشد اصراری بر باز کردن آن توسط سیخ، یا مایع های لوله بازکن و چنته نکنید. زیرا استفاده زیاد از اسیدها و مایع های لوله بازکن سبب پوسیدگی و خوردگی لوله می شود و در آن موقع یک هزینه اضافی برای تعویض لوله نیز برای شما به همراه خواهد داشت.

اگر لوله دفع فاضلاب جدی بود حتما و حتما با متخصصین مجرب و کارکشته برای رفع گرفتگی لوله تماس بگیرید تا کمترین زمان و بهینه ترین روش ها گرفتگی را برای شما رفع کنند.

چرا شرکت تکسازه را انتخاب کنیم؟

  • شرکت تکسازه با بیش از 30 سال تجربه در نوسازی و بازسازی خانه و همچنین خدماتی چون لوله بازکنی، تخلیه چاه و لایروبی چاه فاضلاب در کمترین زمان و سریع ترین زمان اقدام به رفع مشکل شما می کند.
  • گروه فنی مهندسی تکسازه با استفاده از مدرن ترین تجهیزات اقدام به لوله بازکنی می کند.
  • تکسازه کلیه خدمات خود را تضمین می کند که همین باعث آرامش خیال شما نیز می شود.
  • شرکت تکسازه به صورت شبانه روزی به اماکن تهران و حومه تهران خدمات رسانی می کند.

چگونه با تکسازه تماس بگیریم؟

از طریق شماره تلفن های زیر از خدمات شرکت ساختمانی تکسازه در کمترین زمان بهره مند شوید:

88611567 - 88627235

88570416 - 77682145

33190421 - 66401443

44305188 - 55852400