پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

بادوام ترین گیاهان آپارتمانی کدام هستند؟


وقتی صحبت از دوام گیاهان آپارتمانی می شود اغلب افراد به یاد کاکتوس می‌افتند. اما به غیر از کاکتوس هم گیاهان فوق العاده زیبایی وجود دارند که دوام بالایی داشته و همچنین نگهداری از آنها هم بسیار آسان است. افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند حتماً به وجود گل های زینتی احتیاج دارند چرا که فضای خانه را عوض خواهد کرد و همچنین روحیه افراد را بهتر می‌کند. در ادامه شما را با  جان سخت ترین گیاهان آشنا می کنیم.

آگلونما یا گل چینی  

آگلونما که با نام گل چینی همیشه سبز شناخته می شود به نور زیادی نیاز ندارد و در مقابل نور غیر مستقیم خورشید به زیباترین حالت خود می رسد. اگر فضای آپارتمان شما کم نور است، این گل یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید در خانه خود نگه دارید.
 گیاه آپارتمانی آگلونما

درخت بونسای فیکوس

این درخت در واقع نوعی هنر ژاپنی است که پرورش داده می شوند و این درختان کوچک مینیاتوری به خاطر اندازه های بسیار کوچک که دارند یکی از مناسب ترین انتخاب ها برای نگهداری در آپارتمان هستند. یک گیاه آپارتمانی مقاوم با کمترین میزان نیاز رسیدگی است.
این گیاهان در محیط گرم بهتر رشد می کند و به خاطر همین است که آپارتمان ها و خانه ها جای خوبی برای نگهداری از آنها هستند. بونسای به نور احتیاج دارد اما آبیاری آن قانون خاصی ندارد و اگر گاهی  کم و یا زیاد به آن آب دهید مشکلی پیش نخواهد آمد.
 درخت آپارتمانی بونسای

پوتوس

پوتوس از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه را می توانید به طور معمول در یک گلدان بکارید و یا آن را در یک سبد قرار داده و آویزان کنید تا زیباتر جلوه کند.  پوتوس به مقدار خاصی نور و روشنایی نیاز ندارد و به پاکسازی و تصفیه هوا مشهور است چرا که می تواند با سمومی که از میان فرش ها و قالی ها ایجاد می شود مقابله کند.
 گیاه آپارتمانی پوتوس

برگ عبایی

برگ عبایی هم یکی از با عمر ترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه زیبا در هر خاکی با کمترین میزان نیاز به آب و نور سبز باقی می ماند. همچنین رنگ زیبای برگ هایش جلوه فوق العاده ای به محیط خانه می دهد.
 گیاه آپارتمانی عبایی

برگ انجیری

برگ انجیری برای آپارتمان هایی مناسب است که متراژ پایینی داشته اما سقف بلندی دارند. به خاطر اینکه رشد این گیاه به شکل عمودی است و برگ های بلند و براقی دارد. برگ انجیری به میزان متوسط از نور نیاز دارد و آبیاری آن هم تنها زمانی باید انجام می‌شود که خاکش خشک به نظر برسد.

بیشتر بخوانید:

چگونه با حشره بسیار ریز سفید رنگ در خانه مبارزه کنیم

 گیاه آپارتمانی برگ انجیری

گل چمچه ای یا برگ قاشقی

اگر نمی توانید از گل های زنبق عادی و لطیف زیاد خوب مراقبت کنید، احتمالا برگ قاشقی انتخاب مناسبی برای شما باشد. برگ قاشقی از بهترین گیاهان آپارتمانی است و نگهداری از آن هم اصلاً کار سختی نیست. از آنجایی که برگ قاشقی با بی نوری مشکلی ندارد، بهترین انتخاب برای خانه هایی هستند که نور آسمان داشته و نور مستقیم پنجره ندارند. این گیاه حتی در نور فلورسنت هم به رشد خود ادامه می دهد.
 

گیاه آپارتمانی برگ قاشقیکاکتوس

کاکتوس ها گیاهان جالب، بامزه و با دوامی هستند که مانند دیگر گیاهان آپارتمانی خیلی برگ و بار ندارند. کاکتوس برای آپارتمان هایی که از فضای گل و گیاه دور هستند، گزینه بسیار مناسبی شناخته می شوند. کاکتوس ها برای رشد فقط هفته ای یک بار آبیاری می خواهند و در فصول سرد سال باید فواصل آبیاری بیشتر شود. بهتر است کاکتوس را در قسمت آفتابی آپارتمان قرار دهید اما حواستان باشد که در معرض مستقیم نور خورشید هم قرار نگیرد. تابش مستقیم نور خورشید می تواند رنگ کاکتوس را سفید و نارنجی کند. زیبایی شناسی عجیب و جالبی در شکل و شمایل کاکتوس ها دیده می شود و هم خوانی بسیار زیادی با دکوراسیون های مدرن دارند.
 گیاه آپارتمانی کاکتوس

گیاه ماری یا زبان مادر شوهر

زبان مادر شوهر از روی تفکرات پوسیده و قدیمی انتخاب شده است و نیازی نیست از این نام استفاده کنید. این گیاه برگ های بسیار سختی دارد و تقریباً در هر محیط و شرایطی دوام می آورد. برگ های مستحکم گیاه ماری نیاز به نور فراوان ندارند. اگرچه در نور متوسط و درخشان زیبایی و رشد بهتری خواهند داشت. گیاه ماری را به میزانی آبیاری کنید که در فواصل آبیاری خاک گیاه خشک بشود و دمای بین ۱۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد بسیار برای آن مناسب است.
 گیاه آپارتمانی ماری

آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از جذاب و شیک ترین گیاهانی است که می توانید در آشپزخانه و یا اتاق نشیمن نگهداری کنید. همچنین می توانید از آن برای درمان زخم و سوختگی هم استفاده کنید. بهتر است آن را نزدیک پنجره نگهداری کنید و به طور منظم آب دهید. آبیاری آن باید به صورتی باشد که تا دو الی سه سانتی متر از سطح خاک در فواصل آبیاری خشک شوند. همچنین از جمله گیاهان آپارتمانی که می توانید با خیال آسان به مسافرت رفته و آن را در منزل تنها بگذارید. آلوئه روا کاربردهای بسیاری در درمان های پوستی داشته و می توانید آن را پرورش داده و برای پوست و موی خود از آن استفاده کنید. این گیاه تاثیر بسیار زیادی در شفاف و سفید شدن پوست داشته و همچنین به نرم شدن مو بسیار کمک می‌کند. کافیست ژله داخل آن را خارج کنید.
 گیاه آپارتمانی آلوئه ورا