پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

نشانه های وجود موش در خانه

وجود موش در منزل امری ناخوشایند است و ممکن است تا مدت ها از وجود موش در منزل خود باخبر نشوید. موش ها سریع تر از آنچه که تصور می کنید می‌توانند تولید مثل و زاد و ولد کنند. دوره بارداری موش تقریباً ۲۰ روز و دوره بلوغ آن دو ماه است که بعد از گذشت این دو ماه موش می تواند تولید مثل کند که این رقم بسیار ترسناک است. چرا که اگر وارد خانه شما شود، در زمانی کمتر از آنچه که تصور کنید کل خانه را در بر می گیرند.
به علت این نحوه تکثیر، آلودگی که از طریق موش ها قابل انتقال است بسیار گسترده و غیر قابل کنترل خواهد بود که می توانم حتی سلامتی افراد داخل منزل را دچار خطر کند. موش ها می توانند انواع باکتری ها، ویروس ها و بیماری ها را که بسیار مضر هستند با خود منتقل کنند. به همین دلیل وجود موش در منزل می تواند مشکلات بسیار جدی را با خود به همراه داشته باشد.در این مقاله قصد داریم نشانه های وجود موش خانگی را به شما معرفی کنیم.

1-وجود فضولات موش

موش ها معمولاً در نزدیکی محلی که در آن زندگی می کنند ادرار می کنند و فضولات آنها به شکل استوانه ای کوچک و سیاه و سفید است که بین ۳ تا ۶ میلیمتر هستند. به همین دلیل ممکن است که فضولات موش را با دانه های برنج و یا با فضولات سوسک اشتباه بگیرید. لازم است تا در صورت مشاهده چنین چیزی حساس شده و به هیچ وجه تصور نکنید که فضولات حشرات هستند. برای بررسی فضولات موش حتماً از دستکش استفاده کنید و همچنین در صورت امکان از ماسک صورت نیز استفاده کنید. شاید کمی عجیب به نظر برسد اما حتی استشمام هوای اطراف فضولات موش می تواند بسیار خطر ساز باشد.
هشدار: به هیچ عنوان فضولات موش را با جاروبرقی تمیز نکنید. سعی کنید فضولات را به صورت معمولی با جاروبرقی تمیز کرده و در پلاستیک جدایی قرار دهید و محکم درب آن را ببندید و در سریعترین زمان ممکن پلاستیک را دور بیاندازید.
 نشانه های وجود موش

2-صداهای شبانه

اگر شبانه در منزل سکوت کامل داشته باشید می توانید صدای خش خش و یا شبیه به آن را بشنوید. موش ها انعطاف بسیار بالایی دارند و می‌توانند حتی در داخل دیوارهای منزل زندگی کنند. به دلیل آن که موش ها معمولاً شب رو هستند این صداها تنها در شب و در سکوت کامل شنیده خواهد شد.
 وجود موش در خانه

3-رد پای موش

موش ها معمولا برای آنکه بتوانند مسیر خود را به راحتی تشخیص دهند، در حین رفت و آمد الگویی را درست کرده و از خود ردی به جای می گذارند. به همین خاطر اگر رد کثیفی در زمین مشاهده کرد که شبیه به الگو بود شک نکنید که در خانه شما موش وجود دارد. این الگوها ممکن است ساخته شده از جای پا، مو و تکه های ادرار باشد.
 رد پای موش

4-سوراخ شدن وسایل

اگر نقاطی از منزل مانند گوشه های دیوار،  کابینت، پشت یخچال و یا جاهای دیگری را مشاهده کردید که دارای سوراخ هستند، مطمئن شوید که این سوراخ ها اصلا طبیعی نیستند. موش ها به دلیل آن که جزو جوندگان هستند هر چیزی را که ببینند می جوند و در این کار مهارت بسیار زیادی دارد. اصلا تصور نکنید که مانند فیلم ها یک سوراخ بزرگ و تمیز در دیوار ایجاد می کند بلکه این سوراخ می تواند به هر شکلی باشد. اگر این سوراخ ها دارای خورده آشغال بودند دیگر نباید شرکت کنید که در خانه شما موش وجود دارد زیرا این کار قطعاً کار موش خانگی است.

  نشانه های وجود موش خانگی
بیشتر بخوانید:
چگونه با حشره بسیار ریز سفید رنگ در خانه مبارزه کنیم

5-استشمام بوی ادرار در نقاطی از منزل

ممکن است به نقاط از خانه مشکوک شوید و همیشه در آن نقاط بوی ادرار و یا بوی تند و تیزی حس کنید. این نقاط ممکن است داخل کابینت ها کمد ها و یا جاهای دنج باشد. علت این بوی تند و تیز وجود آمونیاک در ادرار موش است. مشو ها نیز مانند بسیاری از حیوانات دیگر برای مشخص کردن قلمرو خود از ادرار برای نشانه گذاری استفاده میکنند. که در اینصورت بوی ادرار آن ها در نقاطی که زندگی می کنند قابل استشمام خواهد بود.
ادرار موش خانگی 

6-ناپدید شدن مواد غذایی

یک موش بالغ در روز حدود ۴ گرم غذا احتیاج دارد. موش ها معمولا هر چیزی که در سر راه خود ببینند را برداشته و با خود می برند. مواد غذایی که ممکن است موش ها استفاده کنند شامل غلات، گوشت، شکلات، آجیل، دانه ها، آبنبات، پنیر و کره است. اگر در کابینت و یا بسته های مواد غذایی سوراخ هایی را مشاهده کردید باید بدانید که کار موش است و اگر حتی یک درصد احساس کردید که ممکن است از این مواد غذایی شما استفاده کرده باشند به هیچ وجه ریسک نکرده و آن ها را به سرعت دور بریزید. چرا که بیماری های بسیار زیادی می توانند از این طریق به شما منتقل شود.
غذای موش های خانگی