پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

از بین بردن لکه زرد روی لباس های سفید

لباس هایی که سفید رنگ هستند به دلیل رنگی که دارند بیشتر در معرض خطر کثیفی و لکه قرار دارند و حساس تر هستند. به همین خاطر نگهداری و تمیزی آنها نسبت به سایر لباس ها امری سخت تر است. از آنجایی که تمامی لکه ها بر روی لباس سفید نشان داده خواهند شد و هیچ کدام قابل پنهان شدن نیست، همواره باید نسبت تمیز بودن آن ها اطمینان حاصل کرد. اولین راه حلی که برای از بین بردن لکه های زرد بر روی لباسهای سفید به ذهن افراد می رسد، استفاده از مواد سفید کننده است. اما بهتر است بدانید که استفاده از مواد سفید کننده برای از بین بردن لکه های زرد روی لباس سفید از عمر لباس کم می‌کند و همچنین لباس شکل اولیه خود را از دست می دهد.
اگر در مهمانی شرکت کرده باشیم و چیزی بر روی لباس سفیدمان بریزد، اولین کاری که می کنیم شستن لباس با استفاده از آب است. اما اگر این لکه ها چرب باشند تنها با شستن لباس سفید خود به وسیله آب نمی توانید لکه را از بین ببرید و یا اگر لکه های رنگی بر روی آن ایجاد شده باشد با شستن فوری ممکن است لکه پخش شده و بد تر به نظر برسد.
در این مقاله قصد داریم تا راهکارهای مفیدی برای از بین بردن لکه ها از روی لباس سفید ارائه دهیم تا علاوه بر آنکه لکه های موجود روی لباسهای سفید خود را پاک می کنید آسیبی به لباس نرسد.
 از بین بردن لکه زرد روی لباس
نکته: قبل از هر چیز حتما برچسب روی لباس سفید خود را مطالعه کنید و از مواد تشکیل‌دهنده آن آگاه شوید. بدین ترتیب می توانید بهتر متوجه شوید که چه ماده ای برای لکه زدایی و از بین بردن لکه های موجود روی لباس سفید مناسب است  و از هر گونه آسیب احتمالی ناشی از استفاده از مواد نامناسب جلوگیری خواهد شد. برخی از لباس ها باید حتما با دست شسته شوند و در هنگام شست و شو حتما این نکات را جدی بگیرید.

استفاده از آنزیم های لکه بر

 قبل از اینکه لباس خود را در ماشین لباسشویی انداخته و شست و شو دهید، قسمتی از لباس سفید که حاوی لکه است را با مقداری آب و آنزیم لکه بر بخیسانید. پس از ۱۵ دقیقه آنزیم های لکه بر تقریباً تمام لکه های زرد موجود را از بین می برند. از این روش برای از بین بردن لکه های زرد زیر بغل که  معمولاً  جلوه بسیار بدی دارند نیز می توانید استفاده کنید. توجه کنید که حتماً از آنزیم‌های لکه‌بری استفاده کنید که قدرت لکه بری بسیار بالایی داشته باشند و بتوانند لکه های روغنی و غیر روغنی را از بین ببرند.
 آنزیم لکه بر

تمیز کردن لکه زرد لباس سفید با استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین خاصیت لکه زدایی بسیار بالایی دارند و به همین خاطر برای از بین بردن لکه لباس سفید بسیار موثر است. علاوه بر آن با استفاده از جوش شیرین آسیب کمتری به لباس سفیده خود خواهید زد.  نصف یک فنجان جوش شیرین را درون یک لگن آب گرم کاملا حل کنید و سپس لباس را طوری که کاملاً در آب خیس شوند قرار دهید.  پس از گذشته ۲۰ دقیقه لباس را با استفاده از ماشین لباسشویی بشویید. این روش برای از بین بردن لکه های معمولی بسیار مناسب است.
 استفاده از جوش شیرین برای پاک کردن لکه

از بین بردن لکه زرد زیر بغل  لباس سفید با استفاده از آبلیمو و جوش شیرین

آبلیمو در از بین بردن لکه ها توانایی  شگفت انگیزی دارد و ترکیب آن با جوش شیرین این توانایی را بسیار موثرتر می کند. برای از بین بردن لکه زرد زیر بغل لباس سفید خود  ابتدا محل لکه را با استفاده از آب خیس کنید و سپس مقداری پودر جوش شیرین را روی لکه بریزید، به طوری که کاملا پوشانده شود. سپس  لیمو را روی محل لکه بریزید و کمی آن را مخلوط کنید. پس از گذشت ۱۵ دقیقه لباس را با استفاده از ماشین لباسشویی به خوبی  شست و شو دهید.
 پاک کردن لکه لباس سفید با جوش شیرین

اتیل الکل و نمک

لکه های حاصل از نوشیدنی ها بر روی لباسه ای سفید را می توانید با استفاده از الکل و نمک از بین ببرید. کافیست مقداری اتیل الکل را با نمک مخلوط کرده و بر روی محل لکه به‌خوبی بمالید. ۱۰ دقیقه صبر کنید تا لکه ها کاملا از بین بروند. پس از آن با استفاده از یک شوینده معمولی لباس را کاملا شست و شو دهید. در زمان استفاده از  اتیل الکل دقت زیادی به خرج دهید چرا که این ماده بسیار مشتعل است. 

استفاده از هیدروژن پر اکسید  و سرکه و آبلیمو

ترکیب این سه ماده با هم خاصیت لکه زدایی بسیار بالایی پیدا می کند و با استفاده از آن می توانید لکه های مقاوم را به راحتی از بین ببرید. مخلوط به دست آمده را بر روی لکه قرار دهید و پس از گذشت ۱۵ دقیقه که لکه کاملا از بین رفت، لباس را با استفاده از یک شوینده ساده شستشو دهید.
پاک کردن لکه لباس سفید