پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

توالت فرنگی دیواری چگونه نصب می شود؟


نسل جدید توالت های فرنگی یعنی توالت های فرنگی دیواری که به آن ها  وال هنگ هم گفته می‌شود به خاطر ظاهر بسیار زیباتر و همچنین قابلیت های فراوانی که دارند، امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفتند. این نوع توالت های فرنگی دست طراحان داخلی را برای چیدمان و همچنین طراحی داخلی سرویس بهداشتی بازتر کرده و محیط را زیباتر و لوکس تر نمایش می دهند.
 نصب توالت فرنگی دیواری

 توالت های فرنگی دیواری به چه نوع توالت گفته می شود؟

 وال هنگ در زبان انگلیسی به معنی آویزان از دیوار است که در حالت کلی در ایران به تجهیزاتی گفته می شود که درون سرویس های بهداشتی به صورت بدون پایه و روی دیوار نصب می شوند.  نبود فضای کافی در خانه های امروزی باعث شده نوع جدیدتری از تجهیزات برای خانه ها وارد بازار شوند. از این دسته می توان به سرویس های بهداشتی موسوم به وال هنگ اشاره کرد. 
وال هنگ در واقع همان تجهیزات معمول سرویس بهداشتی است که به جای این که در کف سرویس بهداشتی و یا حمام قرار گیرد بر روی پایه‌هایی و بر روی دیوار نصب می شوند.
 کاربرد توالت فرنگی دیواری

 استفاده از توالت فرنگی وال هنگ در کجا توصیه می شود؟

  تجهیزات بهداشتی دیواری زیباتر هستند و هیچ محدودیتی برای استفاده از آنها از نظر کارایی وجود ندارد.  هر چند توصیه می شود برای سرویس بهداشتی هایی که فضای کمتری دارند، ترجیحاً از این نوع تجهیزات استفاده شود. اما باید بدانید که حتی این تجهیزات دیواری هم فضایی را اشغال می کنند .
 توالت فرنگی دیواری در هر صورت نیاز به لوله کشی فاضلاب ،لوله کشی آب گرم و سرد، فلاش تانک و غیره دارند و نصب این تجهیزات به منزله حذف برخی از پارامتر ها نیست. تنها تفاوت آن ها این است که تمام تجهیزات آن ها در زیر دیوار قرار گرفته و از دید پنهان هستند.

نحوه نصب توالت فرنگی دیواری

 برای اینکه بتوانید توالت فرنگی خود را روی دیوار نصب کنید باید لوله کشی فاضلاب شما درون دیوار قرار گرفته شده باشد. هرچند در صورتی که لوله کشی فاضلاب از نوع معمولی هم باشد، می توان با طراحی دیوارهای کاذب و یا دیوار کشی با دیوارهای آماده این مشکل را برطرف کرد.
 به طور کلی نصب توالت های فرنگی دیواری در دو نوبت انجام می‌شود. یک بار قبل از اجرای کاشی کاری دیوار و یک بار بعد از کاشی کاری و در زمان نصب شیرالات بهداشتی باید به نصاب مراجعه کنید.
 مرحله اول نصب توالت فرنگی هنگ وال

 مرحله اول نصب توالت فرنگی دیواری

 برای این مرحله باید به ترتیب زیر عمل کرد. اما پیش از اینکه دستورالعمل ها را بخوانید، دقت کنید که هر توالت فرنگی دیواری ممکن اس شیوه نصب مخصوص به خود را داشته باشد. پس اگر روش های گفته شده با روش نصب شما متفاوت بود تعجب نکنید.
•    فلاش تانک را به همراه تمام تجهیزات آن از دسته بندی خارج کنید.
•    فلاش تانک را روی زمین قرار داد و بست لوله فاضلاب زیر آن را باز کنید. لوله را از قسمت زانویی در زیر آن نصب کنید و بست را محکم در جای خود ببندید.
•    دو پیچ بلند در بسته بندی قرار داده شده است که باید بالای سر لوله خرطومی بسته شود.
•    پایه نگهدارنده ای که در پایین این چارچوب قرار گرفته است برای تنظیم ارتفاع است. ارتفاع مورد نظر را تنظیم کرده و به وسیله پیچ های جانبی این پایه هارا محکم کنید.
•    سپس در بالای چهارچوب فلاش تانک با استفاده از پیچ تمام رزوه بلند 2 پایه دیگر نصب می شود.  این دو پایه فلزی برای نصب فلاش تانک بر روی دیوار هستند.
•    در مرحله آخر جعبه کنترل موقت فلاش تانک را در جای خود قرار داده و با استفاده از دو پیچ کوچک محکم ببندید.
 مراحل نصب توالت فرنگی هنگ وال
•    فلاش تانک را در محل مورد نظر قرار دهیم. مکانی که برای فلاش تانک انتخاب می کنید باید درون دیوار و در جای محکمی باشد که بتوانید هم پیچ های فلاش تانک را در دیوار تعبیه کنید و هم تحمل وزن کاسه توالت و فردی که از آن استفاده می کند را داشته باشد.
•    چهارچوب را به صورت تراز و متناسب با ارتفاع گرفته شده قرار داده و لوله خرطومی را درون لوله فاضلاب قرار دهید..
•    بعد از تراز کردن دقیق چارچوب فلاش تانک پیچ‌های چهارچوب را با آچار محکم ببندید.
•    دو سوراخ در کف زمین و دو سوراخ در پشت در چهارچوب برای نصب پایه های نگهدارنده ایجاد کنید و با استفاده از پیچ و رولپلاک چهار چوب را در جای خود محکم کنید.
•    دو  اتصال لاکی بر روی لوله فلاش تانک و لوله خرطومی و دو اتصال باریک هم بر روی پیچ های نگهدارنده تعبیه کنید.
در این جا مرحله اول نصب توالت فرنگی دیواری به پایان رسیده است.
 انواع توالت فرنگی هنگ وال

مرحله دوم نصب توالت فرنگی وال هنگ

•    اتصالات لاکی را به همراه روکش پیچ ها خارج کنید و توالت فرنگی وال هنگ را درون پیچ ها قرار دهید. اندازه دقیق آن را هم بر روی پیچ ها مشخص کنید.  چون معمولا پیچ ها بلندتر هستند و اجازه نمی‌دهند که مهره پشتی پیچ ها تا انتها سفت شود. به همین دلیل باید میزانی را که مورد نیاز است مشخص کرده و مقدار اضافی آن را برش دهید.
•    سپس دو اتصال لاکی و یا اتصال لاکی سیفون و فاضلاب را هم به همان اندازه که پیچ‌ها از دیوار بیرون زده اند اندازه گیری کرده و برش دهید. با استفاده از چسب لوله آن ها را در جای خود قرار دهید.
•    توالت فرنگی دیواری را در جای خود قرار داده و مهره و پیچ ها را محکم در جای خود ببندید.
•    بعد از آن باید جعبه کنترل فلاش تانک را باز کرده و قسمت های اضافی آن را برش دهید تا اتصالات دقیقاً به دیوار بچسبند.
•    در این مرحله باید به ترتیب ابتدا روکش و یا درب جعبه را سرجای خود نصب کنید. پیچ ها را به اندازه مورد نیاز کوتاه کرده و در پوش جعبه را هم روی آن بگذارید.
•    در مرحله آخر کلیدهای فلاش تانک را هم روی آن قرار دهید.
امیدواریم این توضیحات برای شما مفید بوده باشد.