پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

چگونه با حشره بسیار ریز سفید رنگ در خانه مبارزه کنیم

مدتی است که به دلیل تغییر شرایط اقلیمی در شهر تهران، علاوه بر حشرات و مگس هایی که از گذشته وجود داشته اند،  حشرات جدیدی اضافه شده‌اند که به آنها مگس سفید و یا سفید بالک می گویند. این حشارات که بسیار ریز و کوچک هستند، شاید در نگاه اول خیلی آزاردهنده و مشکل ساز به نظر نرسند. اما همین کوچک بودن آن ها هم مشکلات بسیار زیادی را به وجود می آورد. با آمدن فصل بهار به خصوص تولید مثل این مگس‌های سفید بسیار بیشتر می‌شود و در تمام شهر وجود خواهند داشت. همچنین این مگس‌های سفید می توانند وارد ساختمان ها و محیط خانه شده و اگر راه هایی را برای جلوگیری از ورود آنها در نظر نگیرید مشکلات بسیار زیادی را برای شما به وجود خواهند آورد.
 نابودی مگس سفید در خانه
مگس‌های سفید یا سفید بالک علاوه بر رفتن در دهان و چشم، آسیب‌های دیگری نیز ممکن است وارد کنند.  وجود این مگس های سفید یا سفید بالک در خانه باعث آسیب رساندن به گیاهان میشود. همچنین به دلیل آنکه این حشرات بسیار ریز هستند می‌توانند از طریق مجاری تنفسی وارد دستگاه تنفسی و ریه انسان بشوند و در نتیجه زمینه ساز بروز عفونت و بیماری های تنفسی در شش ها شوند که یک مشکل بسیار جدی خواهد بود. علاوه بر آن مگس ها می توانند ناقل ویروس های بیماری زا باشند بیماری ها را در سطح شهرگسترش دهند.
آسیب و مشکلاتی که این مگس های سفید برای ما ایجاد می کنند، سبب شده که در هنگام هجوم این حشرات هرکدام با استفاده از روشی که تصور می کنیم مناسب است، به مبارزه با آنها بپردازیم.
برخی با نصب توری بر روی درب و پنجره ها و برخی با استفاده از قرص های حشره کش و یا اسپری ها این کار را انجام می دهند. نکته حائز اهمیت این است که اگر این مگس‌های سفید وارد منزل و آپارتمان شما شده باشند و در آنجا تخم گذاری کرده باشند با هیچ کدام از این روش ها نمی توانید به نابودی آنها بپردازید و برای این کار لازم است از روش‌های بهتری استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم تا روش های اصولی ریشه‌کن کردن مگس‌های سفید در خانه را به شما معرفی کنیم.

استفاده از کفشدوزک

 یکی از بهترین روش ها برای نابودی این حشرات موزی استفاده از کفشدوزک ها است که متاسفانه با گسترش شهرسازی و از بین بردن فضای سبز شاهد افزایش کاهش تعداد کفشدوزک ها و در نتیجه افزایش تعداد مگس های سفید هستیم. اگر بتوانید در حیاط منزل خود تعدادی کفشدوزک قرار دهید می توانید به سرعت این مگس سفید را نابود کنید. زیرا این حشرات سفید خوراک کفشدوزک ها هستند و با استفاده از کفشدوزک ها می توانید به راحتی حتی تخم های این مگس های سفید را نابود کنید.
 از بین بردن مگس سفید

سمپاشی

اگر در حیاط آپارتمان و یا محیط آپارتمان خود شاهد این مگس های سفید هستید و نمی توانید از کفشدوزک برای نابودی آن استفاده کنید، بهترین راه استفاده از سمپاشی است و در حال حاضر سم پاشی تنها راه مطمئن و قطعی مبارزه با مگس در آپارتمان است. برای این  کار بهتر است از نوعی از سم ها استفاده کنید که اثرات آن از بین نرفته و در محیط بسیار ماندگار باشند. حتما برای این کار با متخصص مشورت کنید. چرا که کار خطرناکی است و باید به گونه ای انجام شود که بر افراد ساختمان تاثیر  نگذارد.
  سمپاشی برای نابودی سفید بالک

 استفاده از صابون های مخصوص

اگر مگس های سفید وارد منزل شده باشند یکی از بهترین راه ها برای کنترل آنها استفاده از صابون های ضد مگس است. این صابون ها م فقط برای کشتن مگس های سفید استفاده می شود. زمانی که این حشرات به آشپزخانه و یا محلی که در آن خوراکی وجود دارد نفوذ کرده باشند، باید از مایعی استفاده کنید که روی خوراکی ها تأثیر نامطلوبی نداشته باشد. مایع ظرفشویی را با یک لیوان کوچک از روغن گیاهی مانند روغن زیتون و یا ذرت مخلوط کرده و از این مایع برای تمیزی تمام سطوح آشپزخانه استفاده کنید. دقت کنید که مایع ظرفشویی با روغن به سختی مخلوط می شود و برای این کار باید آن را بسیار تکان دهید.

جاروبرقی

سعی کنید با دقت با استفاده از جارو برقی سفید بالک ها را از روی گیاهان و ساقه آن ها جمع کنید. با این کار تمامی حشرات را از روی گیاهان می‌توانید جدا کنید  واجازه رشد و تکثیرآن ها را می گیرید. این روش یکی از روشهای مفید و بسیار کم هزینه برای نابودی مگس‌های سفید است.
 مگس سفید چیست

 اسپری حشره کش ویژه آشپزخانه

می ‌توانید اسپری طبیعی را خودتان با استفاده از یک سیر کامل، یک پیاز و یک قاشق چای خوری فلفل کاین تهیه کنید. کافیست تمام مواد را در مخلوط کن ریخته تا به شکل خمیر در بیاید. سپس با استفاده از صافی آب آن را جدا کرده و با مایع ظرفشویی مخلوط کنید. می توانید از این اسپری برای تمیزی کل سطوح و یا اسپری بر روی گیاهان خانه استفاده کنید. این اسپری حشرات و مگس های سفید را نابود کرده و جلوی ورود آن ها به داخل خانه را میگیرد.
چگونه مگس سفید در خانه را نابود کنیم