پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

چگونه لکه های کهنه را از روی لباس پاک کنیم؟


 
لباس های ما در طول روز در معرض تماس با مواد مختلفی قرار می گیرند که این مواد لکه‌هایی روی لباس ایجاد می کنند. حتما برای شما هم پیش آمده که لکه های کهنه روی لباس باعث می شوند نتوانید از آن ها استفاده کنید. اما باید بدانید با روش درست و صحیح پاک کردن لکه ها، می توانید آن ها را به حالت اولیه خود باز گردانید. اگر بلافاصله پس از ایجاد لکه اقدام به پاک کردن آن کنید، به راحتی پاک و تمیز می شوند. اما اگر لکه ها مدت زیادی روی لباس باقی بماند و خشک شوند به لکه های کهنه تبدیل خواهند شد که پاک کردن آن ها به راحتی انجام نمی‌شود. اما با استفاده از روش هایی که در این مقاله ارائه می‌کنیم می توانید برای همیشه از شر انواع لکه های کهنه خلاص شوید.

پاک کردن انواع لکه های قدیمی با جوش شیرین

پاک کردن لکه های کهنه با جوش شیرین

 جوش شیرین ماده ای است که کاربردهای مختلفی داشته و یکی از بهترین و موثرترین کاربردهای آن در پاک کردن لکه های کهنه است. ۴ قاشق جوش شیرین را با یک چهارم پیمانه آب ولرم مخلوط کرده تا حالت خمیری به خود بگیرد. ترکیب به دست  آمده را با یک برس روی لکه بمالید و تا خشک شدن آن صبر کنید. سپس خمیر خشک شده را جدا کرده و لباس را بشویید.
 تاثیر پرکربنات سدیم در از بین بردن لکه های قدیمی

 تمیز کردن لکه های کهنه لباس با استفاده از کربنات سدیم 

محصولات پاک کننده فراوانی در بازار وجود دارند که به عنوان لکه بر اکسیژنه یا سفید کننده اکسیژن شناخته می شوند و می توانید آنها را از همه فروشگاه ها و لوازم بهداشتی ها تهیه کنید. بهتر است نوعی از آن ها را که حاوی پرکربنات پتاسیم با درصد بالا هستند، انتخاب کنید. نحوه استفاده از آن به این صورت است که ظرفی را با توجه به اندازه لباس ها انتخاب کرده و آن را با آب گرم پر کنید. زیرا سفید کننده های لباس در آب داغ عملکرد بهتری دارند. سپس این مواد را به آن اضافه کرده و لباس را در این محلول قرار دهید.
برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید بهتر است ۵ تا ۶ ساعت لباس را داخل محلول نگه دارید. همچنین می توانید به منظور کاهش پیدا نکردن فعالیت ماده شیمیایی سفید کننده، هر چند وقت یک بار مقداری آب داغ به محلول اضافه کنید تا حرارت آن ثابت باقی بماند.
 تمیز کردن لکه کهنه عرق از روی لباس

 تمیز کردن لکه کهنه عرق از روی لباس

 برای این که لکه کهنه عرق را به طور کامل از روی لباس پاک کنید، با پشت قاشق 4 قرص آسپرین را پودر کنید و به نصف پیمانه آب ولرم اضافه کنید. سپس دو تا سه ساعت قسمت لکه شده را در این محلول قرار دهید و بعد از آن بشویید. خواهید دید که لکه ها به طور کامل از بین خواهند رفت.
 تمیز کردن لکه های کهنه خون از شلوار جین

 تمیز کردن لکه های کهنه خون

 یکی از بهترین موادی که برای پاک کردن لکه های کهنه خون استفاده می شود، ماده ای است که برای ترد کردن گوشت در کبابی ها استفاده می شود. زیرا این ماده ساختار پروتئینی را درهم می‌شکند. یک قاشق از این ماده را با دو قاشق آب مخلوط کنید و خمیر حاصل را روی لکه بمالید و بعد از ۵ دقیقه لباس را بشویید. اگر نتیجه مناسبی نگرفتید، دوباره این کار را تکرار کنید، اما دفعه بعد مدت زمان بیشتری خمیر را روی لباس قرار دهید.
همچنین می توانید برای پاک کردن لکه های خون کهنه لباس را با آب سرد خیس کنید و مقداری صابون روی لکه بمالید بعد از چند دقیقه لباس را با آب سرد بشویید.
 تمیز کردن لکه های قدمی جوهر از لباس

 تمیز کردن لکه های کهنه جوهر

 پاک کردن لکه کهنه جوهر هم به سختی انجام می‌شود اما نشدنی نیست. یک دستمال کاغذی را زیر قسمت لکه شده قرار دهید و مقداری اسپری که حاوی الکل است را روی آن اسپری کنید و در حالی که هنوز خیس است لکه را با یک دستمال تمیز و سفیدرنگ پاک کنید. این کار را تا جایی تکرار کنید که لکه به طور کامل پاک شود. سپس لباس را آبکشی کنید.
 پاک کردن لکه چمن از روی شلوار

پاک کردن لکه چمن با سرکه

 اگر روی لباس شما هم لکه های کهنه چمن وجود دارد، مقدار کمی سرکه سفید را بدون رقیق کردن در ظرفی ریخته و قسمت لک شده لباس را داخل آن قرار دهید. اجازه دهید لباس مدتی درون سرکه بماند. حجم و میزان سرکه به بزرگی لکه بستگی دارد و باید به اندازه ای باشد که به طور کامل آن را پوشش دهد. سپس لباس را بشویید. اگر لکه بعد از شستن همچنان باقی مانده بود لباس را خشک نکنید و همین روند را دوباره تکرار کنید.
 پاک کردن لکه سس گوجه از روی لباس

پاک کردن لکه سس گوجه خشک شده

 ممکن است بعد از ایجاد لکه سس روی لباس تا ساعت ها متوجه آن نشوید و بعد از مدتی با یک لکه قرمز رنگ روی آن مواجه شوید. در این شرایط بهترین روش برای از بین بردن لکه کهنه سس گوجه این است که ابتدا با چاقو و یا یک جسم تیز به دقت مواد خشک شده را از روی لباس جدا کنید. سپس در یک ظرف آب سرد یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و دو قاشق سرکه سفید را ریخته و خوب هم بزنید تا مایع ظرفشویی کف کند. لباس را نیز در محلول قرار داده و بعد بشویید خواهید دید که هیچ لکه ای روی لباس باقی نمی ماند.