پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

دستگاه کمپرس هوا یا تراکم هوا برای لوله بازکنی چگونه کار می کند؟

یکی از بزرگترین مشکلات و معضلات هر ساختمانی گرفتگی لوله آب و فاضلاب آن است که گاهی می تواند به کابوسی وحشتناک برای اعضای خانه بدل شود. گرفتگی های لوله های حمام، توالت و آشپزخانه معمولا زمانی آشکار میشود که اعضای خانه در حال استفاده از آن ها هستند. فکرش را بکنید هنگام حمام یا شستن ظرفها یا استفاده از سرویس بهداشتی متوجه شوید که لوله دفع فاضلاب گرفته و آببه خوبی دفع نمیشود. آن زمان با حجم زیادی از آب و فاضلاب مواجه می شوید که علاوه بر بوی بدی که دارد منظره زشتی را هم پدیدار می کند.

دستگاه تراکم هوا یا کمپرسورهوا

مطلب پبشنهادی ما : 8 روش برای جلوگیری از گرفتگی لوله آشپزخانه

گرفتگی های لوله معمولا 2 نوع هستند:

 1. گرفتگی های ساده
 2. گرفتگی های شدید

این مطلب مفید را از دست ندهید : تکنیک های از بین بردن بوی نم و رطوبت در خانه های قدیمی

نمونه ای از یک دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا یا کمپرس هوا

گرفتگی های لوله ساده

این نوع گرفتگی ها معمولا با روشهای ساده خانگی برطرف شده و مشکلی ایجاد نمی کنند. این روش ها معمولا عبارتند از :

 • چنته و اسید و مایع لوله بازکنی
 • فنر دستی 
 • لوله بازکن دستی
 • تلمبه

لوله بازکنی با تلمبه

استفاده هریک از موارد بالا با رعایت موارد ایمنی مانند پوشیدن دستکش پلاستیکی، عینک محافظ و ماسک مشکلی ندارد. هنگام استفاده از مواد اسیدی و مایع لوله بازکنی حتما درها و پنجره های محل را باز گذاشته تا هوا جریان داشته باشد. 

این مطلب را حتما بخوانید : 7 روش آسان برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

گرفتگی های شدید لوله 

این نوع گرفتگی معمولا بسیار شدید بوده و یا در عمق زیادی از لوله اتفاق می افتد که در این صورت با هیچ یک از موارد ذکر شده در بالا برطرف نشده و آنگاه باید توسط دستگاه های ویژه و متخصصین این حوزه برطرف شود.
معمولا دوستگاه برای لوله بازکنی مورد استفاده قرار می گیرد:
1-    دستگاه لوله بازکنی فنر
2-    دستگاه کمپرس هوا
در مقالات قبلی در مورد لوله بازکنی تهران با دستگاه لوله بازکنی فنر به صورت کامل توضیحاتی داده شد. اما در این مقاله قصد داریم تا به معرفی لوله بازکنی با دستگاه کمپرس هوا توضیحاتی را ذکر کنیم. پس با ما همراه باشید.

دستگاه لوله بازکنی کمپرس هوا چگونه کار می کند:

یکی از بهترین دستگاه هایی که شرکت های لوله بازکنی برای رفع گرفتگی انواع لوله مورد استفاده قرار می دهند، دستگاه کمپرس هوا یا تراکم هوا است. این دستگاه هوای فشرده شده را به ناگهان به نقطه مورد نظر با فشار وارد می کند و گرفتگی و اجرام به جای مانده در لوله به صورت کامل از لوله خارج می شود.
دستگاه کمپرسور هوا یا Air compressor انرژی الکتریکی را توسط دیزل ژنراتور یا موتور الکتریکی یا هر منبع دیگری می گیرد و آن را به انرژی پتانسیل در قالب هوای فشرده شده در مخزن خود ذخیره می کند.
هوا رفته رفته در مخزن فشرده میشود و پس از میزان معینی دستگاه خاموش شده و هوا را داخل مخزن نگه می دارد تا در موارد  مورد نیاز استفاده شود. 
هنگام گرفتگی لوله ، شخص متخصص با رعایت ضوابطی که در ادامه خواهیم گفت هوای فشرده شده (انرژی پتانسیل) را به نقطه مورد نظر تخلیه می کند. یعنی به انرژی جنبشی تبدیل می کند. هوا با فشار زیاد وارد لوله شده و گرفتگی ها را از ان خارج می کند.
سپس مجدد دستگاه فعال شده و شروع به فشرده کردن هوای درون مخزن خود می کند. باید توجه داشت که دستگاه کمپرسور هوا با دستگاه پمپ باد فرق می کند. زیرا از دستگاه کمپرس هوا برای هر نوع گازی استفاده می کنند ولی از دستگاه پمپ باد فقط برای فشرده کردن هوا استفاده می کنند.

لوله بازکنی با فنر

مراحل استفاده از دستگاه تراکم هوا

 • ابتدا بایستی کف سینک، حمام یا چاه توالت را کاملا خالی از آب کرده و خشک کنید. می توانید آب ها را با یک دستمال خشک و تخلیه کنید.
 • سپس تمامی خروجی های لوله را بسته و فقط یک خروجی را باز بگذارید. این کار سبب می شود تا کلیه اجسامو اجرامی که داخل لوله گرفتار شده اند تخلیه شوند.
 • مقداری آب به داخل لوله ریخته تا درزهای احتمالی گذر هوا کاملا پوشانده شود.
 • دستگاه تراکم هوا را آماده کنید و فشار هوا را طبق مهارت و دستورالعمل و با توجه به میزان گرفتگی تنظیم کنید. سپس شلنگ دستگاه را وارد لوله کرده و  توسط پارچه و یا پلاستیک اطراف لوله  را محکم بگیرید و مطمئن شوید که هوا از اطراف آن خارج نمی شود. در این قسمت حتما از  شخص دیگری کمک بگیرید.
 • شیر دستگاه را بازکنید تا هوا با فشار درون لوله رفته و مسیر را باز کند. این کار به صورت مرتب و چندین بار و در حدود 5 دقیقه باید تکرار شود تا مسیر لوله کاملا باز شود.
 • در نهایت لوله آب را تست کنید تا مطمئن شوید مسیر لوله کاملا باز شده است. برای این کار آب را درون لوله رها کرده و مطمئن شوید که آب به راحتی از لوله عبور می کند.

توصیه ها و باید نباید ها هنگام استفاده از دستگاه کمپرس هوا

برای استفاده صحیح از دستگاه تراکم هوا و دریافت نتیجه مطلوب و بهینه و عدم آسیب رساندن به خود و دستگاه و لوله ها توضیه های زیر را جدی بگیرید.
1-    فضای خالی بین شلنگ دستگاه تراکم هوا و لوله را محکم بپوشانید تا مانع از پاشیده شدن لجن و فاضلاب به بیرون شود.
2-    در صورت امکان در طرف دیگر لوله دستگاه مکنده هوا قرار دهید تا عملیات تخلیه بهتر انجام شود.
3-    استفاده از عینک و دستکش محافظ بسیار ضروری است چرا که امکان دارد مواد داخل لوله به بیرون پاشیده و به شما و دیگران صدمه وارد کند.

تست برطرف شدن گرفتگی لوله بعد از کمپرس هوا

معرفی شرکت لوله بازکنی تکسازه

 • از آنجایی که لوله های آب و فاضلاب از قسمت های مهم یک ساختمان هستند و هر مشکل کوچکی برای ان می تواند خسارات مالی زیادی را به همراه داشته باشد پیشنهاد می کنیم برای رفع گرفتگی لوله ، تخلیه و لایروبی چاه فاضلاب ، تعویض و تعمیر لوله های آب ، بازسازی و نوسازی منزل، نصب سپتیک تانک تهران حتما از شرکت ها معتبر کمک بگیرید.
 • شرکت تکسازه با بیش از 30 سال سابقه فعالیت در زمینه خدمت رسانی به منازل و ساختمان ها و بهره مندی از بهترین و مجرب ترین متخصصان و دستگاه های مدرن گزینه بسیار خوبی برای شما محسوب می شود.
 • شرکت تکسازه دارای شعب بسیار زیادی در سراسر تهران و حومه تهران است که می توانند در تمام ساعات شبانه روز به صورت فوری و تضمینی به شما عزیزان خدمت رسانی کند.