پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

بهترین روش ها برای تصفیه هوای داخل خانه

کیفیت هوای داخل خانه و هوایی که تنفس می کنید، تاثیر بسیار زیادی در سلامت افراد دارد. طبق تحقیقات سالانه 3/3 میلیون نفر به دلیل آلودگی هوا به مرگ دچار می شوند.  همچنین سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا بیان کرده است که برخی اوقات آلودگی هوای داخل منزل بسیار بیشتر از آلودگی هوای بیرون از منزل است و به دلیل آن که افراد بیشتر زمان خود را در داخل منزل می گذرانند، کیفیت هوای  داخل منزل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
دلایل بسیار زیادی برای آلودگی هوای داخل منزل وجود دارد که می تواند شامل استعمال دخانیات، بازسازی و تمیز کردن منزل و نداشتن تهویه در آشپزخانه باشد.

1-کمک گرفتن از گیاهان تصفیه کننده هوا

گیاهان خانگی علاوه بر تاثیری که بر زیبایی و جلوه محیط خانه دارند، بر تصفیه هوای داخل خانه تاثیرگذاری بسیار زیادی دارند. برای مثال با خرید یک گیاه گندمی می‌توانید هوای داخل خانه را از بنزن، فرمالدئید ، زایلن و مونواکسید کربن خالی کنید.

تصفیه هوای خانه

2-استفاده از اسانس ها

باکتری ها، ویروس ها، کپک ها  قارچ های داخل خانه اگر در کنار اسانس هایی مانند دارچین ، سرکه ، آویشن، رزماری، گل میخک و برگ چای قرار بگیرند، دیگر نمی تواند به حیات خود ادامه دهند و از بین می روند.
تحقیقاتی که در دانشگاه ایالتی وبر آمریکا انجام شده است نشان داده  است که این  اسانس ها می توانند تا 99.96% از آلودگی های باکتری هایی که در هوای منزل وجود دارد را از بین ببرند. برای پاک کردن و تصفیه هوا این ترکیبات را به صابون و یا مواد شوینده اضافه کنید و یا در نقاط مختلف منزل آنها را قرار دهید تا علاوه بر کاهش آلودگی هوای داخل خانه، هوا را ضدعفونی نیز کند.

تصفیه هوا با اسانس

3-باز کردن پنجره ها و درها

یکی از ارزان ترین و ساده ترین روش هایی که برای تصفیه هوای داخل منزل می توانید استفاده کنید، باز کردن پنجره ها و درها است. در صورتی که هوای خارج از منزل آلوده نباشد، می توانید از این روش استفاده کنید.همچنین با استفاده از کولر نیز می‌توانید باعث شوید تا تمام هوای آلوده داخل منزل تسویه شود و به خارج از خانه هدایت شود. کافی است کولر را روشن کرده و تمامی در ها و پنجره ها را باز کنید.

9 روش تصفیه هوای خانه

4-حذف مواردی که باعث آلودگی هوای داخل منزل شده است

ابتدا باید مواردی که باعث آلودگی هوای خانه شده است را پیدا کنید و سپس به حذف آن اقدام کنید. برای مثال سیگار کشیدن در داخل منزل باعث آلودگی هوای داخل خانه می شود و در صورتی که لازم است سیگار بکشید بهتر است این کار را در بالکن و یا محیط بیرون از خانه انجام دهید. رطوبت بیش از حد ،عطر های ناخوشایند،چسب چوب و یا رنگ می تواند منجر به آلودگی هوای داخل خانه شوند. پس بهتر است این موارد را حذف کنید.

بهترین روش تصفیه هوای خانه
بیشتر بخوانید:

چگونه کپک های دیوار را از بین ببریم؟
 

5-تمیز نگه داشتن خانه

تمیز کردن خانه، جارو کشیدن فرش ها و موکت ها و طی کشیدن و شست و شوی سرامیک و پارکت کف خانه می‌تواند تا حد بسیار زیادی آلودگی ها را از بین ببرد. با جارو کردن فرش ها و موکت ها می توانید گرد و غبار، باکتری ها و حشراتی که در پرز های آن مخفی می‌شوند را از بین ببرید و به این ترتیب آلودگی را کمتر کنید.

جلوگیری از آلودگی هوای خانه

6-نابود کردن حشرات و جانوران موذی

حشراتی مانند مورچه ها، سوسک ها و یا حیوانات موذی مانند موش ها عامل اصلی آلودگی و بیماری ها هستند و اگر در داخل خانه شما وجود داشته باشند، تاثیر بسیار زیادی در آلودگی هوای خانه خواهند داشت. برای جلوگیری از ورود حشرات موذی به داخل خانه بهتر است خانه خود را تمیز نگه داشته و از ریختن مواد غذایی در خانه خودداری کنید. اگر حشرات موذی در داخل خانه شما وجود دارند بهتر است هر چه سریع تر با سمپاشی  و یا سایر روش ها آن‌ها را از بین ببرید.

تصفیه هوا

اگر خانه شما مورد هجوم حشرات موذی قرار گرفته است، پیشنهاد ما به شما خواندن مقاله زیر است:

چگونه با هجوم حشرات خانگی مبارزه کنیم؟

7-کاهش رطوبت خانه

رطوبت شرایط بسیار مناسبی برای رشد قارچ و کپک ها است و در صورتی که در مناطق مرطوب زندگی می کنید و یا کولر آبی دارید، باید سعی کنید با استفاده از روش‌های مناسب رطوبت داخل خانه را کاهش دهید تا محیطی برای رشد میکروب ها و باکتری ها فراهم نشده باشد.

جلوگیری از کپک ها در خانه

8-جوشاندن سرکه در آب

از آنجایی که سرکه خاصیت اسیدی دارد، به عنوان یک تصفیه کننده طبیعی هوا شناخته شده است که بسیار خوب و کاربردی است. همچنین به کمک سرکه می توانید جرم ها و کپک های دیوار و کف خانه را از بین ببرید. برای دو ساعت سرکه را در آب بجوشانید تا هوای محیط را تصفیه کرده و کاملا ضدعفونی کند.

خواص سرکه در تصفیه هوای خانه

9-استفاده از دستگاه تصفیه هوا

یکی از بهترین روش ها برای تصفیه هوای داخل خانه و جلوگیری از آلودگی هوای خانه استفاده از دستگاه تصفیه هوا است. این دستگاه ها می توانند تا 99.97% آلودگی هوای داخل خانه را از بین ببرند  و محیط خانه را تمیز و ضد عفونی کنند.

دستگاه تصفیه هوای خانه