پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

5 تکنیک کاربردی برای تمیزکاری در خانه


 
تمیز کردن خانه معمولاً برای افراد امری سخت و دشوار به نظر می‌آید. با افزایش کارها و برنامه های روزانه، اختصاص مدت زمانی مخصوص برای تمیز کردن خانه به مشکلی بزرگ تبدیل شده است. اینکه بتوانید برنامه های زمانی خود را به گونه ای تنظیم کنید تا علاوه بر انجام کارهای روزانه خود به تمیز کاری و نظافت خانه نیز برسید، امری بسیار مهم است. در این مقاله قصد داریم تکنیک هایی را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آنها بتوانید  علاوه بر آن که کمترین زمان را برای نظافت خانه اختصاص می دهید، به بهترین نحو منزل خود را تمیز کنید.

1- کارهای روتین نظافت منزل را هر روز انجام دهید.

با انجام کارهای روتین روزانه می توانید کنترل امور را به دست بگیرید و همچنین فشار نظافت و تمیزکاری خانه را کمتر کنید. علاوه بر آن، منزل شما نیز همیشه به قدر کافی منظم و تمیز باقی خواهد ماند. برای انجام این کار می‌توانید از عادات خود برای نظافت کمک بگیرید. در اینجا چیزی که مهم است این است که خود را در یک سیستم ساده از تمیز کردن و منظم کردن خانه قرار دهید. برای مثال  بلافاصله پس از صرف غذا، ظرف ها را جمع آوری کرده و به شست و شو بپردازید و پس از خشک شدن نیز آن ها را جا به جا کنید و یا بلافاصله پس از ورود به منزل، لباس های خود را تا کرده و در کمد قرار دهید. اگر به چنین قوانینی عمل کنید، پس از مدتی تبدیل به روتین نظافت می شود و انجام آن ها نیز به مراتب ساده تر به نظر می آید. همچنین اگر این کارهای روتین را در همان زمان مناسب آنها انجام دهید، کار ها در آخر شب انباشته نشده و برای نظافت نیز زمان کمتری مورد نیاز است. با وجود این که این تکنیک شاید ساده به نظر برسد اما باید بدانید که تاثیر بسزایی در  نظافت منزل خواهد داشت.
 انجام روتین نظافت در منزل

2- زمان مخصوص برای نظافت و تمیز کاری منزل تعیین کنید

بهتر است مدت زمان معینی را برای نظافت و تمیزکاری منزل در نظر بگیرید تا علاوه بر آن که تمرکز خود را در این مدت افزایش می دهید، بتوانید کار تمیزکاری خانه را سریع تر انجام دهید. برای مثال برای نظافت و تمیزکاری خانه هر روز مدت ۲۰ دقیقه را در نظر بگیرید و پس از اتمام این زمان  به کار دیگری مشغول شوید. به این ترتیب خود را عادت می دهید تا تمام کارهای مربوط به نظافت منزل را به صورت فشرده و منظم در این زمان انجام دهید.
 تعیین زمان مخصوص نظافت

3-وسایل مخصوص نظافت و تمیزکاری منزل را در جای به‌ خصوص قرار دهید

قطعاً برای شما نیز پیش آمده که در حال نظافت به وسیله ای نیاز پیدا کرده و پس از مدت زمانی خود را مشغول به کار دیگری می یابید. چرا که وسیله مورد نیاز شما در جایی قرار دارد که به خاطر نمی آورید. با قرار دادن تمامی وسایل مربوط به نظافت منزل در جای مخصوص، در هر زمان که نیاز به وسایل نظافت داشته باشید، جای آن را می دانید و به این ترتیب تمرکز بیشتری برای این کار خواهید داشت. 
 جای مخصوص لوازم نظافت خانه

4-کارها را اولویت بندی کرده و طبق نظم مخصوص پیش بروید

رعایت نظم و اولویت در انجام کارها در هنگام تمیز کاری خانه بسیار اهمیت دارد. با این کار ذهن خود را نیز اولویت بندی می کنید و به همین خاطر بهتر می توانید به کار تمیز کاری مشغول شوید. برای مثال بهتر است همیشه در ابتدا کل خانه را گردگیری کنید و سپس به جارو کردن خانه بپردازید. اگر این کار را بالعکس انجام دهید، به این دلیل که پس از جارو کردن نیز گرد و خاک بلند می شود، قطعا مجبور می شوید دوباره کل خانه را گردگیری کنید که این کار علاوه بر این که به مدت زمان نظافت اضافه خواهد کرد، شما را از کار تمیزکاری نیز دلسرد می کند.
 اولویت بندی نظافت بخش های خانه

5-وسایل اضافی را دور بریزید

وسایل بیشتر به معنی اختصاص زمان بیشتر برای تمیزکاری است. وقتی کمد ها و یا کابینت های شما پر از لوازم و وسایل اضافی باشد، قطعاً به زمان بیشتری برای تمیز کردن آنها احتیاج خواهید داشت. از این رو بهتر است تمامی وسایلی که فکر می‌کنید اضافی است و مورد نیاز شما نخواهد بود را جمع آوری کرده و به فرد دیگری که به آن ها نیاز دارد بدهید. به این ترتیب علاوه بر آن که کاری خیرخواهانه انجام داده اید، وسایل خود را نیز سبک تر می کنید و کمد ها و کابینت ها نیز مرتب تر و منظم تر خواهد شد.  همچنین با این کار زمان کمتری را به نظافت منزل می پردازید. هرچه لوازم موجود برای نظافت کمتر باشد، زمان مورد نیاز برای تمیز کاری نیز کمتر خواهد بود.
دور انداختن وسایل اضافی خانه