پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

چگونه حمام و سرویس بهداشتی را با هزینه کم بازسازی کنیم؟

بازسازی توالت
اگر شما برای خواندن این مقاله به این صفحه هدایت شده اید قطعا فردی زیبا پسند و علاقه مند به تغییر هستید که قصد دارید حمام و یا سرویس بهداشتی خود را زیبا و بازسازی کنید. گاهی بودجه ای که برای نوسازی و بازسازی منزل یا قسمتی از منزل به کار می رود به قدری هست که کلیه لوازم و مصالح را تغییر دهید. ولی گاهی دوست دارید با هزینه ای اندک به بازسازی قسمتی از منزل خود مانند حمام یا سرویس بهداشتی خود بپردازید. در این مقاله نکات مفیدی را برای یک برنامه ریزی مناسب و حساب شده جهت بازسازی و تغییر دکوراسیون حمام یا سرویس بهداشتی منزل ذکر می کنیم تا بتوانید با هزینه ای اندک بهترین تغییر را ایجاد کنید. پس با ما همراه باشید.

سرویس بهداشتی و حمام

سرویس بهداشتی و حمام از مهمترین قسمت های خانه هستند که بایستی به زیبایی و بهداشت آن به صورت جدی پرداخته شود. چرا که این دو محل قسمت هایی هستند که به صورت خصوصی توسط افراد استفاده می  شوند و در مدت زمانی که یک فرد در آنجا هست بایستی با انرژی مثبتی که از محیط دریافت می کند، حس آرامش و ایده آلی را در خود ایجاد کند. همچنین بهداشت و استفاده از وسایل و تجهیزات مناسب در این مکان ها که محل دفع فضولات و شستشو است بر شدت اهمیت این موضوع می افزاید.
استفاده از رنگ های مناسب ، تعویض وسایل ضروری، رفع گرفتگی ها، تعویض لوله های آب، ترمیم خرابی های دیوار و سقف و ... نکاتی هستند که قصد داریم در ادامه در مورد آنها صحبت کنیم.

1- اولیت بندی کنید

اما قبل از اینکه به این نکات بپردازیم ابتدا باید یک لیست از موارد ضروری که بایستی هزینه شما صرف آن شود تهیه کنید تا اولا هزینه اضافی نکنید و ثانیا هزینه شما بیهوده در موارد غیرضروری هدر نرود. اولیت شما باید خرابی ها باشد به خرابی ها توجه بیشتری نشان دهید. اگر دیوار شما ترک خورده یا کاشی ها شکسته است، اگر سنگ دسشویی شکسته یا وان حمام فرسوده شده است، اگر شیرآلات زنگ زده و یا غیرقابل استفاده هستند، اگر لوله ها گرفته یا نیاز به تعویض لوله دارید، همه را یادداشت کرده و اولیت بندی کنید تا هزینه شما صرف موارد غیرضروری نشود.

2- به رنگ ها توجه کنید

معمولا هنگام ساخت خانه فضای کمی را برای سرویس های بهداشتی و حمام در نظر می گیرند. انتخاب یک رنگ مناسب برای سقف و دیوار باعث می شود که فضای سرویس بهداشتی و حمام بزرگتر از آنچیزی که است به نظر بیاید. همچنین استفاده از آینه و کاغذ دیواری های ضد آب و قابل شستشوی عمودی نیز یکی دیگر از مواردی هستند که می توانید توسط آنها محل مورد نظر را بزرگتر از آنچیزی که است نشان دهید. برای بزرگ نمایش دادن سرویس بهداشتی و همچنین ایجاد حس آرامش در افراد معمولا از رنگهای ملایم با زمینه سفید استفاده میشود.
استفاده از رنگ مناسب در حمام

3- خرابی ها را تعمیر کنید

یکی دیگر از نکاتی که می توانید با رعایت آن هزینه کمتری را صرف کنید تعمیر کردن خرابی ها به جای تعویض آن ها است. شما به راحتی می توانید قسمتی از کاشی های شکسته شده یک سرویس بهداشتی را با هزینه ای کمتر تعمیر کنید و یا وسایل قدیمی مانند وان های فلزی حمام را رنگ کرده و جلا داده و آن ها را مانند روز اول کنید. اگر لوله ها سالم و فرسوده نیستند با پوشش های مناسبی که در بازار هستند بپوشانید و از تعویض لوله ها خودداری کنید زیرا هزینه زیادی را باید صرف آن کنید.
استفاده از آینه در حمام

4- گرفتگی های لوله را برطرف کنید

هر چقدر هم که سرویس بهداشتی و حمام شما تمیز و زیبا باشد، اگر لوله های دفع فاضلاب گرفته باشد و یا چاه فاضلاب آن پر شده باشد، عملا بی استفاده قرار می گیرد. زیرا اولا گرفتگی های لوله و پرشدن چاه فاضلاب باعث عدم دفع صحیح فاضلاب شده و آب و دیگر فضولات در کف حمام یا در کف سنگ توالت جمع میشود و همچنین باعث ایجاد بوی نم و نامطبوع در توالت و فضای خانه می شود که خود یکی از بزرگترین معضلاتی است که خانه های قدیمی گرفتار آن میشود. پس اگر نیازی به رفع گرفتگی لوله یا تخلیه و لایروبی چاه فاضلاب دارید حتما برای آن هزینه کنید.
استفاده از گلدان و گیاه در سرویس بهداشتی و توالت

5- استفاده از کابین حمام شیشه ای

اگر حمام و سرویس بهداشتی شما جدا از هم نیستند استفاده از کابین شیشه ای حمام گزینه بسیار خوبی است. چرا که هم مدرن است و هم فضای حمام را بزرگتر از آن چیزی که است نشان می دهد. همچنین از ریختن آب به دیگر نقاط نیز جلوگیری کرده که همین امر می تواند هزینه های اضافی که باید صرف جابه جایی دیگر اجزا کرد را کم کند.
6- به تزیینات توجه خاصی نشان دهید
استفاده از تزیینات برای دیوار، کف و حتی وسایل دیگر می تواند هزینه کم ولی زیبایی زیادی را در حمام یا سرویس بهداشتی شما به ارمغان بیاورد. استفاده از گیاهان و گلدان های مصنوعی یا طبیعی گزینه بسیار خوبی برای یک حمام به حساب می آید و یا استفاده از ست حوله ، آینه و جاصابونی نیز از دیگر وسایلی هستند که زیبایی و حس مدرنیته را به استفااده کنندگان القا می کند. آویزهای دیواری، حوله تمیز و یا یک کفپوش مناسب نیز از دیگیر تزییناتی هستند که هم استفاده کاربری دارند و هم به محیط زیبایی می بخشند.