پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

5 روش فوری برای باز کردن چاه توالت-۰۹۱۰۹۹۹۴۶۷۹

روش های بازکردن چاه توالت ایرانی

چه کابوس وحشتناکی! فکرش رو بکن! با عجله وارد سرویس بهداشتی شدی و با آرامش به رفع قضای حاجت پرداختید و پس از طهارت سیفون رو می کشی و آماده می شوی تا دستان را شسته و از توالت با روحیه ای خوب و سبک بیرون بروی که یکدفعه متوجه آن می شوی که  چاه توالت گرفته و حالا با مقدار زیادی آب و کاردستی های خودت در کاسه توالت مواجه شده ای. (دیگه بیشتر توصیف نمی کنم که حالتون به هم نخوره)
بدتر از آن زمانی است که مهمان خانه ای هستی و باز هم بدتر از آن این است که یک نفر دیگر هم پشت درب دستشویی منتظر بیرون آمادن شماست تا پس از شما وارد دستشویی شده و رفع نیاز کند. 
حال در این موقع به صورت طبیعی چند تا ناسزا به شانس و اقبال بد خود می فرستید و پس از آن با دستپاچگی و شرمساری دست به هر کاری می زنید تا گرفتگی چاه توالت را رفع کرده و خیال خود و بقیه را راحت کنید. 
اما نگران نباشید. در این نوشته چند روش مناسب، آسان و کاربردی را برای رفع فوری گرفتگی چاه توالت عنوان می کنم تا بتوانید در کمترین زمان اقدام به رفع گرفتگی کنید. پس با ما همراه باشید.

استفاده از آب داغ و مایع تمیز کننده

آب جوش و مایع سفیدکننده

یکی از دم دست ترین و در عین حال مفیدترین روشهایی که با آن می توانید گرفتگی چاه توالت را رفع کنید استفاده از آب داغ و مایع ظرفشویی یا دستشویی است. اگر امکان بیرون آمدن از توالت را ندارید شیر آب گرم را کمی باز گذاشته تا آب حسابی داغ شود و یا کتری آب را پر کرده و روی اجاق گذاشته و هنگامی که آب به آستانه جوش رسید آن را بردارید و درون چاه توالت بریزید. (آب در آستانه جوش را می توانید از حباب هایی که در کف کتری پدیدار می شود تشخیص دهید). حتما به این نکته توجه داشته باشید که آب را مستقیم درون چاه تولت بریزید و از ریختن آب داغ به روی سنگ توالت جدا خودداری کنید. چون سبب شکستن یا ترک خوردن کاسه توات شده و آن زمان یک هزینه اضافی برای تعویض کاسه توالت نیز روی دست شما می گذارد.
آب داغ به تنهایی می تواند گرفتگی ها را در خود حل کرده و باز کند. اگر آب داغ کفایت نکرد مقداری مایع ظرفشویی یا دستشویی را نیز در آب حل کرده و پس از کف کردن آن را به آرامی به آب داغ اضافه کنید.
نکته حایز اهمیت دیگر نیز این است : تا جایی که امکان دارد آب را از کاسه توالت خارج کنید که تا آب داغ شما سرد نشود.

استفاده از تلمبه های دستی

تلمبه لوله بازکنی

معمولا درون هر توالتی یک تلمبه دستی برای مواقع اضطراری وجود دارد. اگر در مهمانی هستید با صبر و حوصله سرویس بهداشتی را جستجو کرده و در صورتی که تلمبه را پیدا کردید می توانید از آن استفاده کنید. گاهی لاستیک این تلمبه ها به علت استفاده نشدن سفت می شود پس قبل از استفاده از آن ابتدا لاستیک تلمبه را زیر آبگرم قرار داده تا نرم شود. این کار باعث میشود که تلمبه کاملا به سوراخ چاه توالت بجسبد و از فرار هوا از اطراف آن جلوگیری شود. باز هم به این نکته توجه داشته باشید که قبل از استفاده از تلمبه ابتدا آب گرمی که در مورد بالا به آن اشاره شد را درون چاه بریزید تا عمل تلمبه زدن بهتر انجام شود.
دقت کنید که فرایند تلمبه زدن فقط با فشار به داخل و خارج انجام نمی شود. بلکه باید با ضربه زدن و کشیدن بیرون هم انجام شود. بهترین نوع تلمبه آنهایی هستند که یک تکه اضافی به کف فنجانی چسبیده است.

استفاده از فنر لوله بازکنی دستی

فنر لوله بازکنی دستی

فنر لوله بازکنی دستی یکی از بهترین ابزارهایی است که می تواند هنگام گرفتگی چاه توالت به کمک شما بیاید. این فنر دارای یک قلاب، فنر و دسته متحرک است که به یک سر فنر قلاب و به سر دیگر آن دسته متحرک چسبیده است.  قلاب را داخل چاه کرده و به آرامی دسته متحرک را بچرخانید. از خوبی های فنر دستی این است که در خمیدگی های لوله به راحتی عبور می کند. فنر داخل لوله می چرخد و تا جایی که به گرفتگی برسد میاستد آن گاه میتوانید قلاب را که به گرفتگی رسیده است از لوله خارج کنید.

استفاده از محلول چاه بازکنی خانگی

در مقاله قبلی توضیح کاملی در مورد چگونگی ساخت محلول لوله بازکنی خانگی را توضیح دادیم. شما می توانید با استفاده از جوش شیرین و سرکه یک محلول لوله بازکنی بسیار قوی ساخته و بدون هیچ خطر و آسیبی برای خود و لوله های خود از آن استفاده کرده و اقدام به رفع گرفتگی لوله مخصوصا چاه توالت کنید.

استفاده از مایع چاه بازکنی صنعتی

محلول لوله بازکنی

اگر با روش های بالا گرفتگی چاه توالت رفع نشد نوبت به استفاده از مایع چاه بازکنی فرا می رسد. معمولا در هر خانه ای یکی از این محلول های شیمیایی که به اسید چاه بازکنی هم معروف هستند پیدا می شود که اغلب در سرویس های بهداشتی و درون محفظه زیر دستشویی یا در آشپزخانه ها درزیر سینک ظرفشویی یافت می شوند. استفاده از این محلول ها بسیار خطرناک است زیرا می تواند آسیبهای جدی را به پوست شما وارد کند و یا سیستم تنفسی شما را دچار اخلال کند. حتی این محلول ها نیز برای چشم های شما زیان آور است. پس توصیه می کنم قبل از استفاده حتما از دستکش لاستیکی، ماسک تنفسی و عینک ایمنی استفاده کنید و نیز توضیحات ایمنی و موارد استفاده محلول را نیز در پشت آن بخوانید. استفاده بیش از حد از این محلول ها نیز می تواند موجب پوسیدگی لوله فاضلاب شما شود پس از استفاده مکرر و زیاد از حد خودداری کنید.

نتیجه گیری

تمامی روش های گفته شده در بالا معمولا برای گرفتگی های جزیی مناسب و کارآمد هستند. قبل از استفاده از هر روشی اول ایمنی خود را تضمین کنید. اگر هیچ کدام از روش های بالا گرفتگی چاه توالت شما را رفع نکرد از اصرار بر رفع گرفتگی خودداری کرده و با یک متخصص لوله بازکن تماس بگیرید. شاید گرفتگی عوامل دیگری داشته باشد که نیاز به تجربه و تجهیزات از جانب متخصص باشد.
متخصصین با تجربه و با استفاده از تجهیزات مدرنی که دارند می توانند سریعا عامل گرفتگی را تشخیص داده و در کمترین زمان اقدام به رفع آن کنند.

چرا شرکت تکسازه

  • متخصصین تکسازه با بیش از 30 سال تجربه در امور ساختمانی مانند نوسازی و بازسازی خانه های قدیمی، لوله بازکنی، تخلیه و لایروبی چاه، تعویض کاسه توالت ایرانی ، نصب توالت فرنگی، تعویض لوله و ... بهترین خدمات را با قیمتی مناسب در سراسر شهر تهران و حومه تهران به شما ارائه می دهد.
  • شرکت تکسازه با استفاده از تجهیزاتی مدرن و نیروی متخصص به صورت شبانه روزی و فوری به شما عزیزان خدمات رسانی میکند.​

پل های ارتباطی با شرکت تکسازه

شما عزیزان می توانید در هر ساعت از شبانه روز و در هر نقطه از تهران و حومه تهران با شماره های زیر تماس گرفته تا در کمترین زمان و مناسبترین قیمت بهترین خدمت را دریافت کنید:

۷۷۶۸۲۱۴۹ - ۸۸۹۹۰۳۵۹ - ۸۸۶۱۱۵۶۷ ۶۶۴۰۱۴۴۳

۸۸۵۷۰۴۱۶ - ۵۵۸۵۲۴۰۰ ۴۴۳۰۵۱۸۸ - ۴۴۰۴۲۹۱۸

۳۳۱۹۰۴۲۱ ۲۶۷۰۷۴۴۵

۰۹۱۰۹۹۹۴۶۷۹