پشتیبانی 24 ساعته
کلیه نقاط تهران و حومه
77682149 - 88990359 - 88611567 66401443 - 88570416 - 55852400 44305188 - 44042918 - 33190421 26707445 - 09109994679
لوله بازکنی و رفع ترکیدگی لوله

10 ابزار ضروری که باید در جعبه ابزار خود داشته باشید

قدیمی ترین ابزار های سنگی  که تاکنون کشف شده اند مربوط به دو میلیون و سیصد هزار سال قبل هستند که در کشور اتیوپی کشف شده اند. این ابزار شامل قطعات سنگی با لبه های تیز و خرد کننده های دستی هستند و امروزه دیگر در جعبه ابزار مدرن ما پیدا نمی شوند.
اولین تبر دستی حدود یک میلیون و هفت صد هزار سال قبل ساخته شد و از‌ آن زمان ما نه تنها مهارت هایمان پیشرفت زیادی داشته بلکه آن چه را که در جعبه ابزارهایمان پیدا می شود را هم به نحو چشم گیری بهبود بخشیده ایم. ابزارهایی که توسط رومی ها استفاده می شدند شباهت های زیادی به ابزارهای امروزی ما دارند و تا سال 1916 تغییر زیادی درآنها انجام نشده است. دانکن بلک و آلونزو دکر که حدود 6 سال پیش کسب و کار خود را راه اندازی کردند و برای ثبت اولین پتنت مربوط به یک ابزار برقی قابل حمل اقدام نموده اند. ابزارهای دستی بسیار مفید هستند چون نیازی به شار‍‍ژ ندارند. قدرت یک ابزار نباید با این که آیا با برق یا به صورت دستی شارژ شده است محدود شود. نیروی برق همچنین در یک رفتار خاص وسیله تاثیر گذار است. ابزارها معمولا در موارد بسیاری مانند لوله بازکنی، نصب شیرآلات و درب و پنجره، و ... به کار می روند.

10- برس رنگ

فرچه رنگ زنی

ابزار هایی که در رنگ کردن کاربرد دارند، چه در فرم برس یا غلطک رنگ، توانایی آوردن رنگ به دنیای ما را دارند. 
رنگ ها روی حالات و احساسات ما تاثیرگذار هستند . باور عمومی اینست که رنگ ها روی سبک زندگی ما تاثیرگذار هستند . مثلا رنگ قرمز با گرمی و شور و حال و خوش بینی و انرژی در ارتباط است و باعث تشویق در برقراری ارتباط می شود. برای همین این رنگ برای اتاق غذاخوری به منظور تحریک اشتهای شما خوب است، اما برای آشپزخانه ی یک کسی که رژیم دارد اصلا خوب نیست. 

9- چکش میخ کش 

چکش میخ کش

یک چکش میخ کش در هر جعبه ابزار خانگی ضروری است (یا هر کشوی ابزار یا آشپزخانه). از آن برای کوبیدن میخ ها با سر فولادی آن و بیرون آوردن میخ های کج (یا میخی که به هر دلیل باید بیرون آورده شود) با انتهای شکاف دار آن استفاده می شود. چکش میخ کش یک ابزار دستی قدرتمند است که تغییرات کوچکی هم در آن داده شده است: این که سر شکاف دار آن صاف یا خمیده باشد. سر انتهایی آن چه صاف  یا چه خمیده باشد، هر نوع آن برای بیرون آوردن میخ ها استفاده می شود. همچنین می تواند استفاده های خلاقانه ی دیگری هم داشته باشد: از آن برای کندن چاله و دیوار، تکه کردن چوب و حتی شکستن یخ می توان استفاده کرد. همچنین برای خراش دادن از آن می توان استفاده نمود.

8- تراز

ترازآویزان کردن یک تابلو از دیوار، کاری هست که معمولا خودتان آن را با کمک یک میخ، چکش، آویز پشت تابلو انجام می دهید. اما اگر بخواهید آن را صاف آویزان کنید نیاز به یک تراز دارید.
انواع مختلف ترازها برای ترازبندی های مختلف وجود دارد. اگر بخواهید یک کاغذ دیواری را نصب کنید نیاز به نوع شاقول دار آن دارید، اما اگر میخواهید از آن برای آویزان کردن تابلو از دیوار از مدل لیزری یا نجاری آن استفاده کنید. (خصوصا اگر میخواهید تابلوها را با زاویه ی معینی آویزان کنید.)

7- نوار اندازه گیری (متر)

متر کاربرد نوار اندازه گیری از اسم آن پیداست: طول و عرض و ارتفاع را اندازه گیری می کند و از اواسط قرن نوزدهم مورد استفاده قرار گرفته است، واز اواخر قرن بیستم نوع جمع شونده ی آن جایگزین ترکه های تاشدنی شده اند. اگرچه نوار اندازه گیری مثل دریل پرسی و اره برقی نیست، اما به ما اطلاعات می دهد و اطلاعات یعنی قدرت.
نجارهای قدیمی مثلی دارند که می گویند "دوبار اندازه گیری کن و یک بار برش بزن." اگر شما دوبار اندازه گیری کنید، احتمال خطای کار شما بسیار کم تر می شود.

6- چکش پتکی

چکش پتکیبرای ساختن شما باید ابتدا چیزی را خراب کنید و برای خراب کردن نیاز به چکش پتکی دارید، حداقل وقتی یک مته ی دستی در دسترس نباشد. 
چکش پتکی در حقیقت یک چکش بزرگ با سر هشت ضلعی استیل سنگین و یک دسته ی فایبرگلس است. (چکش های پتکی قدیمی تر دسته ی چوبی داشتند.) سر بزرگ و سنگین آن به شما اجازه می دهد نیروی بیشتری برای تخریب وارد کنید و سایز آن کمک می کند نیروی وارد شده در سطح  وسیع تری نسبت به چکش های دیگر توزیع شود. سر آنها معمولا بین  1.1 تا 9.1 کیلوگرم وزن دارد و طول دسته بین 30 تا 91 سانتیمتر متغیر است.

5- دو قلو های شگفت انگیز: آچار فرانسه و آچار شلاقی 

آچار فرانسه و آچار شلاقیآچار قابل تنظیم یا آچار فرانسه یک وسیله ی همه کاره در جعبه ابزار شماست. سر قابل تغییر آن برای سایزهای مختلف پیچ و مهره قابل استفاده است. این وسیله برای پیچ های چهارضلعی و شش ضلعی طراحی شده است که نشان می دهد این  ابزار برای گستره ی وسیعی از تعمیرات و سرویس ها شامل وسایل خانگی تا تجهیزات اتوماتیک مناسب است. 
یک جفت آچار شلاقی می تواند کارهایی را انجام بدهد که آچار فرانسه از عهده ی آن برنمی آید. این آچار شلاقی ها به عنوان گیره یا آچار می توانند کارایی بالایی داشته باشند. این انبرها هم به خاطر سر قابل تغییرشان می توانند باز شوند و در اندازه ی خاصی قفل شوند و به همین خاطر در کارهای مختلفی از لوله کشی گرفته تا سفت کردن یک پیچ استفاده می شوند. 

4- اره دستی 

اره دستیانواع مختلف اره های دستی وجود دارند که نیازی نیست شما تمام آنها را داشته باشید. آنچه باید برای شما مهم باشد تعداد دندانه های آن است. (تعداد دندانه در هر اینچ) تعداد دندانه به شما میگوید این اره برای بریدن چه چیزی مناسب است و چگونه آن را می برد و لبه ی آن چه قدر صاف خواهد بود. اره ها با دندانه ی صاف تر برش تمیزتری به وجود می آورند. یک اره ی مخصوص برش چوب هنگام برش چوب لبه های ناهموار و زبری را به وجود می آورد در حالی که دندانه های یک اره ی متقاطع که برای استفاده ی عمومی طراحی شده اند نرمتر هستند و لبه های صافتری را به وجود می آورند.

3- پیچ گشتی های چند دندانه

پیچ گوشتی این پیچ گشتی ها دو مدل دارند: با سر چاک دار (یا مدل استاندارد یا سر صاف) و یا مدل x شکل. یک پیچ گوشتی چند دندانه با توجه به سرش امکان جا افتادن در نقطه ی موردنظر را دارد. ساده ترین مدل های این پیچ گوشتی ها مدل چاک دار و x شکل هستند، اما این ابزار قدرتمند در اندازه های بزرگ با آپشن های مختلف قابل استفاده هستند: از مدل مشعلی تا سر مربعی، سوکتی تا شش تایی، عایق بندی شده و با دقت. بعضی مدل ها برای کارهای سفارشی شده تری هستند مثل مدل هایی که دندانه های بلندتری برای دسترسی به نقاط غیرقابل دسترس دارند و یا ویژگی های تجاری خاصی را ارائه می دهند. 
اگر در مورد از دست دادن دندانه ها نگران هستید یک مدل که به طور خودکار دندانه  ها را افزایش می دهد یا ذخیره می کند تهیه کنید.

2- انبر قفلی 

انبر قفلیاز 1924، هیچ جعبه ابزاری بدون انبر قفلی (همچنین به اسم انبر چنگکی شناخته می شود.) کامل نبوده است. این انبر قفلی ها شبیه انبرهای دیگر هستند و به گرفتن وسایل کمک می کنند. همچنین امکان این را فراهم می کنند که دندانه های انبرهای دیگر را دور اشیا محکم کنید یا هر وسیله ی دیگری که با آن کار می کنید. با محکم کردن آرواره ها در محل مورد نظر شما  در حقیقت انبر را قفل می کنید که همین باعث میشود آن سر نخورد. 
به کاربرد های خارج از جعبه ابزار هم فکر کنید مثل زمانی که انبر ها برای تعویض جایگزین(چه در ماشین و چه دوچرخه) یا ابزار جراحی (البته به صورت استریل) یا حتی به عنوان یک وسیله ی آشپزخانه برداشتن ماهیتابه های داغ یا غذاها را کمی آسان تر و ایمن تر می کنند، استفاده می شوند. 

1- ابزار های تیز

کاتردر کشوی آشپزخانه ی شما چه چیزی پیدا می شود؟ در بین مدادها، تمبرهای پستی  باتری هایی که خیلی از ما برای روز مبادا نگه داری می کنیم یکی از کاربردی ترین وسایل ممکن پیدا می شود: کاتر. و خیلی از ما فقط وقتی میخواهیم بسته ها را باز کنیم از آنها استفاده می کنیم که کار خوبی نیست چون کارتر قدرت زیادی دارد. قدرت مند تر از آن که فقط برای بریدن یک نوار چسب یا ریسمان به کار رود. به عنوان مثال تیغه ی مستقیم کاتر برای بریدن کف پوش فرش و وینیل می تواند استفاده شود. ( اگر شما تیغه ی صاف را با یک تیغه ی خمیده تعویض کنید کار بریدن  کف پوش آسان تر می شود.) با کمک یک خط کش تی با خط کش معمولی از آن برای علامت زدن و برش دیوار خشک استفاده کرد.
کاترهای تیز ایمن هستند، اما زمانی که میخواهید با آن ها چیزی ببرید، تیغه ی انها را دور از خودتان نگه دارید.